הכלב לקה בדיכאון - העייריה תפצה את בעליו

תושב רעננה גילה שכלבו חמק מחצר ביתו ושוטט בשכונה, זמן קצר לפני שהיה אמור לקבל טיפול במרפאה וטרינרית בעיר. כשפנה למוקד העירוני כדי לשחרר את כלבו - נאמר לו שהכלב לא נמצא ברשות העירייה. רק לאחר שעות אותר הכלב במכלאות. ביהמ"ש בכפר סבא קיבל את התביעה לפיה הכלב סבל מדיכאון ופסק פיצוי של 2,000 שקלים לבעלים

האם 2,000 שקלים יחזירו את השמחה לכלב? (רויטרס)

תביעה יוצאת דופן שהוגשה לבית משפט השלום בכפר סבא בעקבות מצב נפשי של בע זנב הסתיימה בפיצוי כספי: בית המשפט הורה לעיריית רעננה לפצות ב-2,000 שקלים את תושב העיר לאחר שכלבו נלקח ממנו על ידי השירות הוטרינרי מבלי שנמסרה לו על כך הודעה. בין היתר, טען בעליו של הכלב שהשהות במכלאה העירונית גרמה לכלבו סבל ואף לדיכאון.

מכתב התביעה עולה כי השירות הוטרינרי לא זיהה את הכלב, למרות הימצאות שבב אלקטרוני באוזנו שהכיל מידע על בעליו, ולמרות העובדה שנשא קולר שהעיד כי מדובר בכלב מבוית.

המקרה אירע בחודש מאי האחרון לאחר שכלבו חמק דרך שער הכניסה ויצא לטייל בשכונה. בהמשך גילו התובע ובני משפחתו כי הכלב נעלם והחלו תרים אחריו, בסיוע חברים, ברחבי העיר. עם בוא הערב פנה בעליו של הכלב למוקד העירוני - אך שם נאמר לו כי הכלב אינו נמצא ברשות העירייה.

רק לאחר שהתעקש אותר הכלב במכלאות ונלקח באיחור למרפאה הוטרינרית על מנת לטפל בפציעה ממנה סבל בגבו. בכתב התביעה טען הבעלים כי "כתוצאה ממחדלי העירייה היה הכלב ירוד ומדוכא במשך כשבועיים לאחר האירוע". האם 2,000 שקלים יחזירו את השמחה לכלב? ימים יגידו.

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק