אם הקורבן שראשו נערף: "הרוצח נישק אותי בבית הקברות"

בדצמבר 2008 זעזע את המדינה הרצח של ולרי גיטרמן, שראשו נערף ע"י חברו קיריל שיחרזייב, והושלך לפח אשפה. גופתו של גיטרמן אותרה ללא הראש, בחלק אחר של העיר. היום הורשע שיחרזייב ברצח. אמו של הנרצח פנתה לשופט, וסיפרה על שעובר עליה מאז הרצח

בית המשפט המחוזי הרשיע היום את קיריל שיחרזייב, שהואשם ברצח מזעזע של חברו ולרי גיטרמן בפתח תקווה בדצמבר 2008. שיחרזייב ירה בגיטרמן, חנק אותו באמצעות כבל חשמל ולאחר מכן ערף את ראשו באמצעות גרזן וסכיני מטבח - והשליך את הראש לפח האשפה.

ולנטינה איבנובסקי, אמו של גיטרמן, סיפרה במהלך המשפט שהגיע היום לסיומו, את אשר עבר עליה. "הוא לא הרג רק את בני, הוא הרג גם אותי", היא אמרה לנוכחים במשפט. "במקום להעביר את חיי בבית, אני מעבירה אותם בבית קברות. הוא היה בן יחיד שלי. אין לי אף אחד".

"הוא האמין לרוצח הזה ובגלל התמימות שלו הוא נרצח", המשיכה איבנובסקי. "הם היו חברים טובים במהלך שנים רבות, אכלו מאותה צלחת, שתו מאותה כוס. הוא עזר לו בכל והאמין לו בכל. הבן שלי נרצח סתם. הוא לא יכל להתנגד. הרוצח הזה בחר את הרגע וירה בו בעורף".

"אני רוצה שאתם תתארו לעצמכם עד כמה צריך להיות חסר בן אנוש כדי להסתובב בחצר עם ראש של אדם. עד כמה צריך להיות פרא אדם. לאחר הרצח הוא הגיע לבית הקברות, הוא נישק אותי ואמר לי מילות פרידה ונחמה. תארו לעצמכם עד כמה צריך להיות מתוחכם ורוע לב כדי לעשות מה שהוא עושה", סיפרה האם הכואבת. "באחת הפעמים הוא ישב כאן בבית המשפט, הסתכל לי בעיניים וגם הוציא לשון לכיווני. האם זה בנאדם? זה יותר גרוע מחיה".

הרצח שזעזע את המדינה

הרצח המזעזע של גיטרמן הכה את המדינה בתדהמה. גופתו של גיטרמן נמצאה מבותרת - כשהראש בפח האשפה, והגוף במקום אחר. בכתב האישום שהוגש כחודש לאחר מכן הוענק פירוט מזוויע, שלב אחר שלב, של הרצח.

"בעת שהותם בסלון ולאחר ששתו השניים מהבקבוק, פרץ ביניהם עימות. בהמשך נשכב ולרי על גבו על הספה בסלון. בעוד ולרי שוכב, גמלה בליבו של הנאשם ההחלטה להביא למותו", נכתב בכתב האישום. "הנאשם נטל את אקדחו, אותו החזיק ברישיון, נעמד מאחורי ולרי, דרך את האקדח, וממרחק של פחות ממטר כיוון אותו אל עבר ראשו של ולרי וירה לעברו כדור אחד".

מכאן מתחילה המסכת הברוטלית היותר קשה. "בעקבות הירי החל ולרי לפרפר, אז ניגש הנאשם אל מטבח הדירה ונטל כבל חשמל של מחבת חשמלית. הנאשם כרך את כבל החשמל סביב צווארו של ולרי".
בשלב זה, כדי להבטיח את מותו של ולרי, ניגש אותו קיריל אל המטבח, "נטל כפפות גומי, עטה אותן על כפות ידיו ונטל גרזן שהיה מונח בארון המטבח. הנאשם היכה באמצעות הגרזן בצווארו של ולרי במטרה לערוף את ראשו, אך משלא עלה הדבר בידיו, ניגש הנאשם ונטל, פעם אחר פעם, שתי סכינים מהמטבח וכרת באמצעותן את ראשו של ולרי".

לאחר מכן, כך בכתב האישום, "נטל הנאשם שקית ניילון לאשפה והכניס לתוכה את ראשו הכרות של ולרי ואת הפריטים בהם השתמש - כבל החשמל, כפפות הגומי, הגרזן ושתי הסכינים". קיריל פסע מספר רחובות מהדירה לרחוב כץ, שם השליך את אותה שקית בפח אשפה בבניין דירות בעיר. מספר שעות לאחר מכן צפויה לגלות את הממצא המזעזע המנקה בבניין, שתזעיק את המשטרה.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק