יאנה אושרנקו דורשת מאסר עולם: "מגיע לנטליה עונש חמור"

משפט רצח משפחת אושרנקו: נטליה קרליק הורשעה היום בהריגה במסגרת הסדר טיעון, והיא צפוייה ל-13 שנות מאסר. אלא שיאנה אושרנקו, השריד היחיד שנותר מהמשפחה, כתבה מכתב לפרקליטות בו נכתב: "מגיע לה עונש חמור יותר". תוכן המכתב מתפרסם כאן לראשונה

יותר משנה לאחר הטבח בראשון לציון, בו נרצחו ששת בני משפחת אושרנקו באכזריות, הורשעה היום נטליה קרליק בעבירת הריגה אחת במסגרת הסדר טיעון שהוצג בבית המשפט המחוזי בפתח תקווה, שנחשף לראשונה בחדשות 2.

ההסדר הוצג בפני בית המשפט לאחר שקיבל את אישורה של יאנה אושרנקו, בתם של אדוארד ולודמילה אושרנקו, אלא שכעת היא חוזרת בה מהסכמתה ודורשת מאסר עולם לאישה שהייתה מעורבת ברצח בני משפחתה.  
 
במכתב שהעבירה יאנה אושרנקו לפרקליטות שתוכנו מתפרסם כאן לראשונה, היא מבקשת מבית לא לכבד את הסדר הטיעון שנחתם עם נטליה קרליק: 'סמכנו על נטליה קרליק, נתנו בה אמון, היא הייתה קרובה אלינו מאוד, מגיע לה עונש חמור יותר, מגיע לה מאסר עולם", כתבה הניצולה היחידה מבני המשפחה. "בהתחלה הסכמתי, אבל הבנתי שהעונש קל מאוד". 
 
בתשובה לשאלת ראש הרכב השופטים, סגן נשיא בית המשפט המחוזי בפ"ת השופט אברהם טל, אמר התובע צחי עוזיאל כי הוא מעריך שהשינוי בדעתה של יאנה בא בעקבות הפרסומים בתקשורת. במסגרת עסקת הטיעון שהושגה, סוכם כי נטליה תשלח ל-13 שנות מאסר בפועל, אך בית המשפט לא מחוייב לקבל את ההסדר. גזר דינה ייקבע בעוד כשבועיים.

נטליה הורשעה בהרג סב המשפחה

בית המשפט הרשיע היום את קרליק על פי הודאתה בהריגת אדוארד אושרנקו, סב המשפחה וגם בעבירות שוד, קשירת קשר והשמדת ראיות. במסגרת ההסדר, שהוגש על ידי עו"ד צחי עוזיאל מפרקליטות מחוז מרכז, הורשעה קרליק בהריגתו של סב המשפחה אדוארד בלבד, במקום בשישה סעיפי הריגה בהם הואשמה תחילה.

הצדדים הגיעו להסכמה בנוגע לעונש אותו תבקש הפרקליטות לגזור על קרליק - 13 שנות מאסר בלבד. בני משפחתה של יאנה אושרנקו, אשר לא עודכנו תחילה בפרטי ההסדר ולכן הוא נדחה, לא  הביעו תחילה התנגדות לעסקה. במכתב שהגישה יאנה אושרנקו, בת המשפחה היחידה שנותרה בחיים, היא הביעה את הסתייגותה רק מהעונש שנקבע בו, אך מאוחר יותר כאמור חזרה בה גם מההסכמה לגבי ההסדר עצמו.

הוריה ואחיה של טטיאנה הדגישו במכתב שהעבירו באמצעות עו"ד דנה פוגץ', יו"ר מרכז נגה לנפגעי עבירה - הקריה האקדמית אונו, כי "נטליה ניצלה את מעמדה כבת בית רצויה בבית המשפחה ולכן אחריותה המוסרית אינה פחותה מזו של בעלה דמיאן".

נטליה בבית המשפט: "הייתי נותנת הכל כדי להחזיר את הגלגל לאחור"

בבית המשפט פנתה נטליה אל הנוכחים ואמרה: "בית המשפט הנכבד, אני מצטערת על מה שקרה ורוצה להביע התנצלות מעומק לבי. אין לי מילים שיכולות לתאר זאת. לכל המשפחה, ליאנה, לכולם. אלוהים יודע שלא ציפיתי למה שיקרה בפועל. שוב אני מאוד מצטערת ומתנצלת מעומק לבי. אני מענישה את עצמי כל הזמן. גם אני איבדתי את בתי ואת משפחתי, הייתי נותנת הכל כדי להחזיר את החברות שלנו", אמרה כשהיא מכוונת את דבריה ליאנה.

למרות שהודתה בסעיף ההריגה, בית המשפט לא כפוף להסדר הטיעון בקביעת גזר הדין, ולכן למרות שהושגה הסכמה בין הצדדים על עונש של 13 שנות מאסר - עונשה ייגזר באופן סופי ב-22 בנובמבר.

טבח אכזרי בדם קר

לפני כשנה נפתח בבית המשפט המחוזי בפתח תקווה משפטם של דמיאן ונטליה קרליק בגין טבח ששת בני משפחת אושרנקו באוקטובר 2009. בני הזוג נאלצו להשיב לאישומים החמורים נגדם ולמסור את גרסתם באשר למה שאירע באותו הלילה בו נרצחו ששת בני משפחת אושרנקו.

פרקליטו של דמיאן קרליק טען בפתיחת המשפט הדיון כי הודאתו של דמיאן, כי קרליק דקר למוות בזה אחר זה את בני משפחת אושרנקו, הוצאה ממנו בכוח ותחת עינויים. אשתו נטליה, המואשמת בהריגה, טענה כי לא ידעה כלל על כוונתו של בעלה לרצוח את בני המשפחה. פרקליטה של נטליה, עו"ד אבי כהן, טען כי לפרקליטות אין די ראיות כדי להרשיע אותה בעבירה המיוחסת לה, והוסיף כי נטליה ידעה כי בעלה מתכנן שוד, אך לא רצח.

כתב האישום שהוגש נגד בני הזוג מתאר בין היתר כיצד רצח בדם קר, לכאורה, דמיאן, בזה אחר זה את בני משפחת אושרנקו. בפרטי פרטים מתואר מסע הרצח של בני המשפחה, וכן את הניסיות לטשטש עקבות לאחר הרצח. בהמשך הודה דמיאן בדקירה וברציחתם של בני המשפחה.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

טבח משפחת אושרנקו - סיקור מיוחד:

בלעדי: בתו של הרוצח מדברת לראשונה

 

הבת לשוטרים: אבי רוצח סדרתי

 

תיעוד: השניות שאחרי טבח המשפחה

 

הותר לפרסום: פענוח הרצח