טבח משפחת אושרנקו: נטליה קרליק הורשעה בהריגה

בית המשפט אישר את הסדר הטיעון בפרשת רצח משפחת אושרנקו, והרשיע את נטליה קרליק בסעיף הריגה אחד בלבד - במקום בשישה. בנוסף הורשעה קרליק בביצוע שוד, קשירת קשר לביצוע פשע והשמדת ראיות. העונש הצפוי למי שסייעה לבעלה דמיאן למחוק 3 דורות: 13 שנות מאסר בלבד

יותר משנה לאחר הטבח בראשון לציון, בו נרצחו ששת בני משפחת אושרנקו באכזריות, אישר בצהריים בית המשפט המחוזי בפתח תקווה את הסדר הטיעון עם נטליה קרליק, שנחשף לראשונה בחדשות 2.

במסגרת ההסדר, שהוגש על ידי עו"ד צחי עוזיאל מפרקליטות מחוז מרכז, הורשעה קרליק בהריגתו של סב המשפחה אדוארד בלבד, במקום בשישה סעיפי הריגה בהם הואשמה תחילה. בנוסף הרשיע השופט אברהם טל, סגן נשיא בית המשפט המחוזי, את קרליק, מי שהעבירה לבעלה דמיאן את המפתחות לבית המשפחה, בביצוע עבירת שוד, קשירת קשר לביצוע פשע והשמדת ראיות.

הצדדים הגיעו להסכמה בנוגע לעונש אותו תבקש הפרקליטות לגזור על קרליק - 13 שנות מאסר בלבד. בני משפחתה של טטיאנה אושרנקו, אשר לא עודכנו תחילה בפרטי ההסדר ולכן הוא נדחה, לא הביעו היום התנגדות לעסקה. במכתב שהגישה יאנה אושרנקו, בת המשפחה היחידה שנותרה בחיים, היא הסכימה תחילה לסעיפי האישום, אך הביעה את הסתייגותה מהעונש שנקבע בו.

הוריה ואחיה של טטיאנה הדגישו במכתב שהעבירו באמצעות עו"ד דנה פוגץ', יו"ר מרכז נגה לנפגעי עבירה - הקריה האקדמית אונו, כי "נטליה ניצלה את מעמדה כבת בית רצויה בבית המשפחה ולכן אחריותה המוסרית אינה פחותה מזו של בעלה דמיאן".

נטליה בבית המשפט: "הייתי נותנת הכל כדי להחזיר את הגלגל לאחור"

בבית המשפט פנתה אל הנוכחים ואמרה: "בית המשפט הנכבד, אני מצטערת על מה שקרה ורוצה להביע התנצללות מעומק לבי. אין לי מילים שיכולות לתאר זאת. לכל המשפחה, ליאנה, לכולם. אלוהים יודע שלא ציפיתי למה שיקרה בפועל. שוב אני מאוד מצטערת ומתנצלת מעומק לבי. אני מענישה את עצמי כל הזמן. גם אני איבדתי את בתי ואת משפחתי, הייתי נותנת הכל כדי להחזיר את החברות שלנו", אמרה כשהיא מכוונת את דבריה ליאנה.

למרות שהודתה בסעיף ההריגה, בית המשפט לא כפוף להסדר הטיעון בקביעת העונש, ולכן למרות שהושגה הסכמה סביב עונש של 13 שנים, ועונשה ייגזר באופן סופי ב-22 לחודש.

טבח בדם קר

לפני כשנה נפתח בבית המשפט המחוזי בפתח תקווה משפטם של דמיאן ונטליה קרליק בגין טבח ששת בני משפחת אושרנקו באוקטובר 2009. בני הזוג נאלצו להשיב לאישומים החמורים נגדם ולמסור את גרסתם באשר למה שאירע באותו הלילה בו נרצחו ששת בני משפחת אושרנקו.

פרקליטו של דמיאן קרליק טען בפתיחת המשפט הדיון כי הודאתו של דמיאן, כי קרליק דקר למוות בזה אחר זה את בני משפחת אושרנקו, הוצאה ממנו בכוח ותחת עינויים. אשתו נטליה, המואשמת בהריגה, טענה כי לא ידעה כלל על כוונתו של בעלה לרצוח את בני המשפחה. פרקליטה של נטליה, עו"ד אבי כהן, טען כי לפרקליטות אין די ראיות כדי להרשיע אותה בעבירה המיוחסת לה, והוסיף כי נטליה ידעה כי בעלה מתכנן שוד, אך לא רצח.

כתב האישום שהוגש נגד בני הזוג מתאר בין היתר כיצד רצח בדם קר, לכאורה, דמיאן, בזה אחר זה את בני משפחת אושרנקו. בפרטי פרטים מתואר מסע הרצח של בני המשפחה, וכן את הניסיות לטשטש עקבות לאחר הרצח. בהמשך הודה דמיאן בדקירה וברציחתם של בני המשפחה.

 רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

טבח משפחת אושרנקו - סיקור מיוחד:

בלעדי: בתו של הרוצח מדברת לראשונה

 

הבת לשוטרים: אבי רוצח סדרתי

 

תיעוד: השניות שאחרי טבח המשפחה

 

הותר לפרסום: פענוח הרצח