ישראל פרי, העו"ד שעשק ניצולי שואה, יישאר במאסר

עו"ד ישראל פרי מרצה עונש של 10 שנות מאסר בעקבות הרשעתו בגניבת 320 מיליון מארק גרמני מכ-9,000 לקוחותיו, ניצולי שואה. ביהמ"ש העליון דחה היום את בקשתו למשפט חוזר וקבע כי הוא יישאר בכלא. שופט העליון: "אין בטענותיו כדי לעורר חשש לעיוות דין או כדי לשנות את תוצאות המשפט"

שופט בית המשפט העליון אליעזר ריבלין דחה היום את בקשתו של עו"ד ישראל פרי לקיים משפט חוזר בעקבות הרשעתו בעבירות של שיבוש הליכי משפט והדחת עד בחקירה. עם זאת, הליך הדיון הנוסף בהרכב רחב בעבירות גניבה וקבלת דבר במרמה עדיין תלוי ועומד.

פרי מרצה עונש של 10 שנות מאסר בעקבות הרשעתו בגניבה, עבירות ביטוח ושיבוש מהלכי משפט בפרשת הפנסיה הגרמנית. הוא הורשע בגניבת 320 מיליון מארק גרמני מכ-9,000 לקוחות.

הבקשה למשפט חוזר התמקדה בעיקרה בהרשעתו של פרי בעבירות של הדחה בחקירה ושיבוש מהלכי משפט. פרי סמך את בקשתו על תצהירים שהוגשו מטעם בתו ומטעם עו"ד גרמני שטיפל בעניינו וכן על תמלילי שיחות מוקלטות שקיימה בתו עם עד המדינה מרטין הקה שלטענת פרי יש בהם כדי להוכיח שהקה הודה ששיקר בעדותו שהפלילה את פרי.

אולם ריבלין קבע כי לא ניתן למצוא בתמלילי השיחות את הדברים המיוחסים להקה אלא להיפך: "למרות שהקה לא ידע שהוא מוקלט על ידי בתו של פרי, הוא שב ואמר כי דיבר אמת ודבק בגרסתו כפי שהתקבלה על ידי בית המשפט".

פרי גם ביקש להוסיף לבקשתו למשפט חוזר טענות הנוגעות לקלטות התיעוד של עדותו של הקה במשטרה בשנת 1999, שלטענת פרי מוכיחות כי החוקרים פעלו בניגוד לנהלים ופגעו בטוהר ההליך. עם זאת, קבע ריבלין שאין בטענות אלה כדי לעורר חשש לעיוות דין או כדי לשנות את תוצאות המשפט.

המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה, שטיפלה באישום נגד פרי, הביעה סיפוק רב מהחלטת בית המשפט העליון. "טענותיו של פרי נטענו בעלמא", נמסר בתגובת הפרקליטות, "והתבססו על הצגה מלאכותית ומטעה של חומר הראיות. בית המשפט העליון הבהיר כי לא ניתן למצוא בראיות שהביא פרי את הדברים שלהם הוא טען. צר לנו שבאי כוחו של פרי העלו טענות שקריות ומכפישות כלפי הפרקליטות והמשטרה".

 רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק