הורשע הקטין שנאשם ברצח ענת פלינר

הצעיר שנאשם שרצח לפני כארבע שנים את עו"ד ענת פלינר על מפתן ביתה הורשע היום ברצח. על פי כתב האישום צלצל הקטין, אז בן 15 וחצי, בדלת משפחת פלינר ודקר אותה למוות לאחר שפתח את הדלת. החשוד במעשה הורשע למרות ניסיונות של סניגוריו לטעון כי הוא סובל מפיגור שכלי

סוף לפרשת הרצח שהסעירה מדינה שלמה: בית המשפט המחוזי בתל-אביב הרשיע את הקטין שהואשם ברצח עורכת הדין ענת פלינר לפני ארבע שנים בפתח ביתה ברמת השרון.

הקטין הורשע כי בליל הרצח, הגיע לפתח ביתה של פלינר, צלצל בפעמון ודקר אותה למוות ברגע שפתחה את הדלת. ילדיה הקטנים של פלינר שהיו בבית בעת הרצח הם שמצאו את אימם מתבוססת בדמה.

הגרוש של ענת ז"ל, עמי פלינר, אמר לחדשות 2 לאחר פרסום הכרעת הדין: "אנחנו מקווים לעונש מקסימלי, הוא גזל שלוש שנים מחייה של ענת, ואנו מקווים שישלם את זה בכלא".

עורכי הדין משה ושירה מרוז שייצגו את הנאשם טענו לאורך המשפט כי אין להרשיעו ברצח וכי מרשם סובל מפיגור שכלי. לאחר קבלת הדין אמרו לחדשות 2 באינטרנט: "אנחנו נערער לבית המשפט העליון. כיצד אדם שלא יכול לכפתר חולצתו ולנעול נעליו כשיר למאסר?".

התגלה בעזרת ניתוח הדי-אן-אי

לפני כשנה וחצי הודיעה המשטרה כי פיענחה את תעלומת הרצח של עו"ד ענת פלינר שהתרחש באפריל 2006, ועצרה קטין בן 17 וחצי כחשוד המרכזי ברצח.

עוד לפני כן, במרס 2008 עצרה המשטרה את הנער לאחר שנחשד כי גנב קטנוע. מדגימות הדי-אן-אי שנלקחו ממנו אז התברר כי ככל הנראה הוא האחראי לרצח. דגימת הדי-אן-אי היוותה את פריצת הדרך לפיענוח הפרשה, ובהמשך הודה הנער במיוחס לו.

החשוד ברצח היה בן 15 וחצי בעת הרצח ולאחר מעצרו הוא שחזר את המעשה. על פי כתב האישום שהוגש בתחילת יולי, החליט הנער לבצע שוד באחד הבתים ברמת השרון כדי להשיג כסף. הוא יצא מביתו בשעה תשע בערב, לאחר שנטל זוג כפפות שחורות שהיו שייכות לו וסכין קומנדו ונדן שהיו שייכים לאביו, וצעד לכיוון הרחוב שבו התגוררה פלינר.

הנער אמר: "תוציאי את כל הכסף שיש לך"

הנער נכנס לחצר בית משפחת פלינר, שבה שהו באותה עת פלינר ושני ילדיה, ודפק על דלת הכניסה. פלינר פתחה את הדלת לאחר שהנער הזדהה כשכן ואז אמר לה: "תוציאי את כל הכסף שיש".

תוך כדי הדברים, כך על פי כתב האישום, הוא שלף את הנדן ממכנסיו והוציא מתוכו את הסכין. כשפלינר נבהלה וצרחה הנער נלחץ, שלף את הסכין, דקר אותה, השליך את הנדן על הרצפה ונמלט מהמקום. בהמשך השליך הנער את הכפפות והסכין לפח אשפה. שכן ערני שהבחין בסכין העביר אותה למשטרה כעבור כמה ימים.

כחודש לאחר שנעצר נפתח משפטו של הנער החשוד ברצח. שלושה מבני משפחת פלינר הורשו להיות נוכחים בדיון, לאחר שביקשו זאת מבית המשפט, למרות שהדיון התנהל בדלתיים סגורות. במהלך הדיון ביקש הרוצח סליחה מבני משפחת פלינר.

 רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק