3 עסקות טיעון בפרשת האונס הקבוצתי בת"א

יצאו בזול? בהמשך להליך הגישור, אישר השופט חאלד כבוב שלוש עסקות טיעון שנחתמו עם הפרקליטות בפרשת האונס הקבוצתי בת"א בה היו מעורבים 14 בני נוער. אחד מהשלושה לא ירצה עונש מאסר בגין מעשה מגונה, בעוד שהשניים האחרים הודו בבעילה אסורה ובסיוע לאונס. עונשם של השניים ייקבע בעוד כחודשיים

הנאשמים בפרשת האונס הקבוצתי בת"א, ארכיון (חדשות 2)

שמונה חודשים אחרי שנעצרו בחשד למעורבות בפרשת אונס קבוצתי מזעזעת באחד מבתי הספר בצפון תל אביב, אישר היום בית המשפט המחוזי בעיר שלושה הסדרי טיעון בפרשה.

השופט חאלד כבוב קבע כי הסדר הטיעון הראשון ימלט את אחד הנאשמים מבית הכלא, כשקבע כי בעקבות הודאתו בביצוע מעשים מגונים בנערה הוא יבצע עבודות שירות בלבד. לגבי שני הסדרי הטיעון האחרים: אחד בגין סיוע לאונס והשני בגין בעילה אסורה בהסכמה, החליט השופט כבוב להשאיר את העונש פתוח להחלטה, ודיון בנושא יתקיים בעוד כחודשיים.

עו"ד ירון בן-יוסף, המייצג את הנאשם בביצוע מעשה מגונה מסר לאחר החלטת השופט: "הסדר הטיעון משקף את חלקו היחסי של הקטין בפרשה כולה, בין השאר לקח השופט בחשבון קשיים בהוכחת עבירת האינוס שיוחסה לו בתחילת הדרך. כדרכו של הסדר טיעון, כל אחד מהצדדים מתפשר".

תזכורת: פרשת האונס בצפון ת"א

בחודש פברואר נעצרו 14 נערים בחשד שביצעו שורה של מעשי אונס, מעשים מגונים ונהגו באלימות כלפי נערה בת 18 במשך שלוש שנים.

הפרשה החמורה נחשפה לאחר חקירה מאומצת שנמשכה זמן ממושך, שהחלה לאחר שבמשטרת תל אביב צפון התקבל מידע מודיעיני בפרשה. שוטרי היחידה המרכזית של משטרת תל אביב ניהלו חקירה סמויה, במהלכה התוודתה הנערה על מסכת של התעללות ותקיפה מינית שעברה במשך השנים. על פי החשד, במשך תקופה ארוכה אילצו הנערים את הנערה לספק להם שירותי מין, כשהם מפעילים כלפיה אלימות קשה, ומתעדים במצלמת וידאו את מעשי הזוועה שביצעו.

מעדותה של הנערה, שלומדת בבית ספר שנחשב יוקרתי בצפון תל אביב, עולה כי היא הכירה נער אחד בן גילה. בין השניים התפתח קשר רומנטי, במסגרתו החליט הנער לנצל אותה מינית. בשלב מסוים הוא אילץ אותה לקיים יחסי מין עם כמה מחבריו, ולאחר מכן גם עם נערים אחרים.

"העדויות שעולות בתיק הזה מחרידות ומזעזעות", סיפר פקד רן אריאלי, ראש צוות החקירה. "ברבים מהמקרים הנערים הפעילו כלפיה אלימות קשה, כגון כיבוי סיגריות וסטירות. בחלק מהמקרים אנסו אותה בני הנוער האחד אחרי השני".

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק