הסכים להודות בהריגה - ושוחרר

אלכסיי וולקוב כבר הודה פעם אחת ברצח אשתו יוליה, ואף שיחזר. למרות זאת הוא זוכה פעם אחר פעם בבתי המשפט. הערב אנו חושפים כי לפני הזיכוי הראשון, אמור היה להיחתם הסדר טיעון בעניין, במסגרתו יודה וולקוב בהריגה ויישלח למאסר. משפחתה של יוליה התנגדה, העסקה התפוצצה, וכיום וולקוב הוא אדם חופשי

לפני עשרה ימים, חמש שנים אחרי שיוליה וולקוב נרצחה, החליט בית המשפט העליון לזכות מחמת הספק את בעלה לשעבר ואם בנה, אלכסיי וולקוב, שנחשד ברצח. מדובר בזיכוי השלישי במספר, לאחר ערעורים חוזרים של המדינה בפרשה.

השופטים אשר גרוניס וניל הנדל החליטו על זיכוי, למול השופטת עדנה ארבל שהחליטה להרשיע את וולקוב - אך נותרה בדעת מיעוט.

הערב אנו חושפים כי במהלך ההליך המשפטי, הסכים וולקוב להודות ברצח ולחתום על עסקת טיעון - אבל ההסדר פוצץ. במהלך המשפט בבית המשפט המחוזי לפני הזיכוי הראשון בעניינו, התנהל משא ומתן בין פרקליטיו של וולקוב לבין אנשי הפרקליטות, לפיו כתב האישום יתוקן מרצח להריגה. במסגרת העסקה, אמור היה וולקוב להודות בהריגה ולקבל עונש של 20 שנות מאסר.

עורכי דינו ונציגי הפרקליטות ביקשו את עמדת משפחתה של הנרצחת בנושא, אשר התנגדה נחרצות לדבר. למרות שלמשפחה אין זכות וטו על הסדר הטיעון, הוחלט בפרקליטות להתחשב בהם, והעסקה לא התרחשה. היום מסתובב וולקוב חופשי.

הודה, שיחזר - אך זוכה

בינואר 2006 נעצר אלכסיי בחשד לרצח לאחר שגופתה של יוליה נמצאה בדירתה ברחוב ז'בוטינסקי בבני ברק ועליה סימני דקירה. למרות שהוא הודה ושיחזר את המעשה לעיני המצלמות, לפני כשנתיים וחצי, זיכה אותו בית המשפט המחוזי מחמת הספק והוא שוחרר לביתו.

שופטי בית המשפט המחוזי מתחו אז ביקורת חמורה על התנהלותה של המשטרה בחקירה. הפרקליטות עירערה לבית המשפט העליון, שם נקבע כי נעשתה טעות בפסק הדין. בית המשפט קיבל את הטענה כי שעת הרצח שנקבעה בדוח הפתולוגי הייתה שגויה, והחליט להחזיר שוב את הדיון לבית המשפט המחוזי.

בתחילת אפריל 2009 וולקוב זוכה בשנית, אך הפרקליטות לא ויתרה וערערה בשנית לבית המשפט העליון.

היום, כאמור, חמש שנים אחרי הרצח, קבע בית המשפט העליון ברוב של שני שופטים לעומת אחד כי וולקוב זכאי מחמת הספק, ושיחרר אותו לביתו. בימים אלו וולקוב מתגורר בדירה ברמת גן ובנם המשותף בן ה-9 מתגורר אצל סבתו ודודתו מצד אמו.

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק