האם התעללה מינית בתינוק, האב צילם

מזעזע: ביהמ"ש שלח היום זוג הורים מתל אביב ל-5 שנים מאחורי הסורגים, לאחר שבמספר הזדמנויות התעללה האם מינית בבנם התינוק, אז בן 9 חודשים בלבד, והאב - תיעד את המעשים. ביהמ"ש קבע כי לשניהם אחריות זהה למצבו הקשה של הילד, גם כיום, 5 שנים אחרי שנחשפה הפרשה

תינוק עם אמו. אילוסטרציה (AP)

חמש שנות מאסר בפועל ועוד שנתיים מאסר על תנאי נגזרו היום בבית המשפט המחוזי בתל אביב על בני זוג אשר התעללו מינית בבנם התינוק, כאשר היה בן מספר חודשים בלבד, בשנת 2005.

לפי האישומים, האם, בת 33, ביצעה בתינוק מעשים מגונים קשים מספר פעמים, שעה שהבעל, בן אותו הגיל, תיעד את הנעשה. בגזר הדין נכתב כי "לא מדובר רק בנוכחות פסיבית של הנאשם, אלא בנוכחות שעודדה את הנאשמת להמשיך במעשיה כדי לגרות את שניהם לקראת יחסי מין שקיימו זה עם זו סמוך לאחר עשיית המעשים".

במהלך המשפט, הביעה האם צער ו"טענה כי הקטין היה כל עולמה", נכתב. "לטענתה, הנאשם הוא שהכניס אותה למצב בו פגעה בבנה, והיא לא הייתה עושה כן אלמלא פעלה לפי הוראותיו. עוד הוסיפה כי הנאשם ניצל את מצבה הנפשי הקשה".

"אני מצטער על מה שקרה לילד, אך לא פגעתי בו"

האב נהג להכות את האם, שסובלת מהפרעת אישיות. היא "תיארה את חייה עם הנאשם כסבל מתמשך, שאופיין באלימות פיזית, נפשית ומינית של הנאשם כלפיה, בגינה אושפזה בבי"ח והגישה תלונות במשטרה", נכתב בתסקיר המבחן בעניינה. ההתנהגות האלימה רק התגברה לאחר לידתו של התינוק.

במשפט אמר האב כי, "קודם כל בתור בן אדם, לא בקשר לנאשם. על המעשים האלו שכל אדם מצטער עליהם וזה מעשים כואבים, אני מצטער על מה שקרה לילד, אך לא פגעתי בו". הוא אף טען שהוא זה שנפגע פיזית מהאם.

אך בית המשפט קבע כי "מעשיו של הנאשם אינם פחותים מאלו של הנאשמת, שכן גם אם הוא לא ביצע בפועל את המעשים וההתעלל בקטין, הרי הוא נטל חלק משמעותי במעשיה של הנאשמת. הנאשם לא העביר מיד למשטרה את כל מה שצילמו המצלמות שהתקין בדירתו, ואשר תיעדו גם את מעשי הנאשמת שנעשו בנוכחותו ואת יחסי המין שקיים עם הנאשמת לאחר ביצועם, אלא רק צילומים שבחר תוך הסתרת חלקו בביצוע המעשים".

"הילד מבקש להתנשק עם אמו המאמצת בפה"

בגזר הדין מובא גם תסקיר המבחן אודות מצבו הנפשי הקשה של הילד, כיום בן חמש וחצי, שנמצא אצל משפחה מאמצת. "הקטין הגיע מפוחד, צעק ונרתע מאנשים שהביטו עליו, כאשר עיקר הפחדים היו מגברים, והוא אף התנגד לקרבתו של האב המאמץ במשך שנה, קרבה שהייתה מביאה אותו להתפרצות והתנגדות פיזית".

"כאשר הקטין היה יוצא מחוץ לביתו הוא היה מבקש מהאם המאמצת לשוב הביתה, הוא נרתע אף מחיבוק שלה וביקש להתנשק איתה בפה". בתסקיר מוזכרים מקרים נוספים דומים.

עוד נכתב כי, "למרות גילו הצעיר, הטראומה קיימת אצל הקטין בשל החוויות הקשות שעבר בשנה הראשונה לחייו והוא נמצא בסיכון גבוה מבחינה התפתחותית. מבחינה רגשית הקטין תואם ילד בן שנתיים, הוא נמצא בסיכון להיות אובייקט להתעללות מינית עתידית ויש לשמור עליו באופן צמוד, לנהוג עמו בזהירות ולפעול בהתאם לקצב ההתפתחות שלו.

בגזר הדין כתבו השופטים כי, "לקולת עונשיהם של הנאשמים אנו זוקפים את עברם הנקי ובמידה הראויה גם את חמש השנים שחלפו מאז עשיית המעשים, שבמהלכן התנהל ההליך המשפטי לאחר שהנאשמים כפרו במיוחס להם, ושניהם היו נתונים במעצר בית תקופה ממושכת. יחד עם זאת, האינטרס הציבורי שבהוקעת מעשיהם של הנאשמים והרתעתם, כמו גם הרתעת אחרים שכמותם מלהתעלל בקטינים ולעשות בהם מעשים מגונים כדי לספק יצרים מיניים אפלים - גובר על כל הנסיבות המקלות".

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק