פרקליטתו של זדורוב: לחקור את בני סלע בנוגע לרצח תאיר ראדה

ממשיך לטעון לחפותו: רומן זדורוב, שהורשע ברצח הילדה תאיר ראדה בקצרין, מגיש היום ערעור לבית המשפט העליון. בשיחה עם ערוץ החדשות של חדשות 2 באינטרנט, ביקרה סנגוריתו את החלטת בית המשפט המחוזי וסיפרה כי תבחן את הצהרתו של האנס בני סלע, ש"הודה" לפני יומיים כי רצח את תאיר. צפו בדברים

רומן זדורוב שהורשע ברצח הילדה תאיר ראדה מגיש היום ערעור לבית המשפט העליון. גליל שפיגל, עורכת הדין המייצגת את זדורוב, סיפרה לחדשות 2 באינטרנט כי היא בטוחה בצדקתו ומבקשת לבחון את הצהרתו של האנס בני סלע, הטוען שהוא עומד מאחורי הרצח.

"דזורוב טען, טוען ויטען שהוא חף משפע כי הוא חף מפשע", אומרת היום עורכת הדין שפיגל. "בית המשפט המחוזי חיפש את הרשעת הנאשם בכל דרך אפשרי והתעלם מכל סימני השאלה שהיו אמורים להביא לזיכויו. זו הכרעת דין עגומה ומבישה".

"פשוט עבדו על הפראייר הזה"

סנגוריתו של זדורוב מעבירה ביקורת חריפה על החלטת בית המשפט המחוזי בנצרת."ביקשנו אישור מהעליון להעביר את הראיות לדיסקים כדי להקל עליהם, לאחר שבית המשפט המחוזי בחר לא לקרוא או להתעלם מהכמויות הרבות של התמלילים שהביאו את הנאשם להודות ברצח".

שפיגל לא פסחה גם על התנהלות המשטרה בחקירה. "במשך עשרה ימים זרקו אותו מהחקירות למדובב ושיקרו לו שנמצאו כל מיני דגימות של המנוחה על בגדיו. שכנעו אותו שהוא רצח ושהדרך היחידה למוצא זו הודאה. פשוט עבדו על הפראייר הזה", סיכמה.

"ראוי לבחון את הצהרתו של סלע ולחקור אותו"

לפני ארבעה ימים, במסגרת העדות במשפטו על הבריחה המפורסמת, טען בני סלע כי הוא זה שרצח את הילדה תאיר ראדה בקצרין, וגם כי ניסה לאנוס עוד שלוש נשים בזמן שנמלט ממאסר, לפני כארבע שנים.

עו"ד שפיגל אמנם ציינה כי ימ"ר גליל בדקה בעבר את הנעליים של סלע, ואכן יש בחומר החקירה חוות דעת שמלמדת שהנעליים שנמצאו בזירה לא מתאימות לו, אך אין היא רואה בעניין כסגור.

"כסנגורית אני חושבת לעצמי שאם בני סלע קם ומצהיר שהוא רצח את תאיר ראדה, אז ראוי לבחון ולקחת אותו לחקירה נוספת. חבריו לתא מטלפנים אליו ואמרים לי - גליל תתעוררי, הוא אומר שהוא קשור לרצח", מספרת שפיגל.

בשבוע הבא היא צפויה לנסוע לבקר את סלע בבית הכלא "ניצן" ברמלה ולבדוק האם מלבד ההצהרות, יש בידיו פרטים התואמים לממצאי החקירה.

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק  

ביהמ"ש כבר קבע: רומן זדורוב רצח את תאיר ראדה

בחודש שעבר, הרשיע בית המשפט המחוזי בנצרת דווקא את רומן זדורוב ברצח תאיר ראדה ושלח אותו למאסר עולם. המשפחה קיבלה את הכרעת הדין בהתפרצות רגשות. אמה של תאיר, אילנה, פרצה בבכי והתקשתה לעצור אותו דקות ארוכות. בעלה שמואל תמך בה, כשבידו השנייה הוא מחזיק את תמונתה של תאיר ומציג אותה לנוכחים באולם.

בהמשך התייחס האב שמואל לגזר הדין שניתן לרוצח בתו. "צריך לרצוח את רוצחי הילדים. זדורוב הוא נחש בעל דם קר", אמר בראיון לגלי צה"ל. "הוא רוצח בן בליעל, היה שונא שנאת מוות, שנא את הילדים בבית ספר. זה יכול היה להיות כל אחד אחר. הוא רצה לפרק ילדים בתוך בית הספר".

"אין יום שאני לא בוכה על הילדה שלי, שהיא לא עולה במחשבתי", המשיך ראדה. "אין נחמה לדברים האלו. חיכינו ליום הזה, זה לא פשוט. המוח לא קולט, ואתה לא מבין שהלכה לך הילדה". "אני כולי תקווה שנצליח לשמור על אחדות גם אחרי החלטת בית המשפט", סיפר ראדה בהתייחסו לדיווחים על הפגיעה במשפחה בשנים שלאחר הרצח. "תאיר לא תחזור בעוד שבוע או בעוד חודש. אנחנו מציאותיים".

שופטי המחוזי הטילו על זדורוב עונש מאסר עולם בגין עבירת הרצח וכן עונש שנתיים מאסר בפועל בחופף למאסר העולם. בנוסף, נגזרה על זדורוב שנת מאסר אחת על תנאי למשך שנתיים.

"נקבע כי מדובר במארג ראייתי, איכותי, צפוף, אשר לא הותיר ספק בדבר אשמתו של הנאשם רומן זדורוב ברצח", כתבו סגן נשיא בית המשפט השופט יצחק כהן והשופטים חיים גלפז ואסתר הלמן בהכרעת הדין, מוקדם יותר הבוקר. "אין לנו כיושבים בדין לא חרבות ולא כידונים, לא מטוסים ולא תותחים, בפנינו הראיות כפי שהונחו על שולחננו, ההלכות הקובעות, מצוות המחוקק ושורת ההגיון".

"הנאשם שיקר במצח נחושה בביהמ"ש, נהג במניפולטיביות, הלך ביום הרצח בעקבות המנוחה, הסתיר את אוזניות הנגן מתחת לחולצתו על מנת שלא תתלכלכנה ואז, בקור רוח, שיסף את גרון המנוחה, השליך את המכנסים שלבש ביום הרצח, שבר והעלים את להב הסכין היפנית בה ביצע את הרצח הנתעב וניקה את נעליו ואת טבעת הנישואין שענד מדם המנוחה".

ב-6 בדצמבר 2006 נמצאה גופתה של ראדה, בת 13 מקצרין שברמת הגולן, בחדר השירותים בבית ספרה "נופי גולן". על גופתה נמצאו סימני דקירה רבים וניכר כי היא נרצחה באכזריות רבה. במהלך החקירה נבדקו כיווני חקירה רבים, אולם בסופם נעצר חשוד אחד בפרשה: רומן זדורוב, פועל בניין בן 32 שעבד ביום הרצח בשטח בית הספר.