הסדר טיעון ראשון בפרשת האונס הקבוצתי בצפון תל אביב

כמעט 8 חודשים אחרי שנחשפה פרשת האונס הקבוצתי של נערה בת 15 מצפון תל אביב - היא עומדת להסתיים בהסדרי טיעון. מחר תוצג העסקה הראשונה בבית המשפט. סעיף האונס נגד אחד הנערים יימחק והוא יודה בסיוע לאונס ובהדחה לחקירה

פרסום ראשון: מסתמן כי פרשת האונס הקבוצתי של נערה מצפון תל אביב שהחרידה את המדינה, מתקרבת לסיום עם הסדרי טיעון לנאשמים בתיק.

14 הנערים שהואשמו כי במשך יותר משלוש שנים אנסו בזה אחר זה נערה בת 15 במקומות שונים, צפויים ככל הנראה להודות במעשים המזעזעים במסגרת הסדר טיעון. התיקים בפרשה הובאו לגישור בפני שופט, מה שככל הנראה הביא לסגירת ההסכמים בין הפרקליטות לסנגוריהם של הנאשמים.

מחר, כך מסתמן, יובא לאישור ההסדר הראשון. סעיף האונס נגד אחד הנערים יימחק והוא יודה בסיוע לאונס ובהדחה לחקירה, מעבר להסדר טיעון זה, מסתמן כי קיים משא ומתן מתקדם גם בתיקים של נאשמים נוספים בתיק.

בעקבות גיבוש הסדרי הטיעון, לא תיאלץ המתלוננת לעלות ככל הנראה על דוכן העדים, דבר שידוע כקשה וטראומתי. בנוסף, למרות שלא קיים כל הסדר או סיכום על העונש שייגזר על הנאשמים, מקורות בפרקליטות מוסרים כי יתעקשו על מתן עונשי מאסר כבדים על הצעירים שעמדו בלב הפרשה.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק