גם ה"אברך ובן זוגו" יקבלו קצבה?

בעיות בניסוח: הצעת החוק שעתידה להעניק לאברכים קצבאות מטעם המדינה נתקלת בקשיים יוצאי דופן דווקא מכיוון האגף החרדי. הח"כים בסיעות הדתיות גילו לתדהמתם כי הקצבה תוענק ל"אברך ובן זוגו". הם מסרבים להאמין ליועצים משפטיים שמסבירים כי זו הלשון המקובלת: "במקרה הנוכחי זה לא מתאים"

גם ה"אברך ובן זוגו" יקבלו קצבה? (חדשות 2)

ה"אברך ובן זוגו" יוכלו בקרוב גם לקבל קצבה: החרדים מאוד רוצים להעביר בכנסת את חוק האברכים, אך מלבד הבעיות הפוליטיות שמונעות את העברת החוק יש להם בעיה נוספת - לשון החוק מתייחסת גם למצב שבו לאברך יש בן זוג ולא בת זוג.

החוק אמור להבטיח קצבה מחייה לאברכים שלומדים בישיבה ואינם עובדים. היועצים המשפטיים ניסו לשווא להסביר שזוהי הלשון המקובלת בחוקים וכי לשון זכר מייצגת את שני המינים בחוק הישראלי. ההסברים נפלו על אוזניים ערלות, והחכים החרדים אינם מוכנים שהחוק יעבור בניסוח הנוכחי.

"אין סיבה לייצג את שני המינים בחוק הזה, כי מדובר באברכים וברור שזה רק בת זוג", אמר אחד הח"כים החרדים לעיתון "ישראל היום". "מדובר כנראה בטעות בניסוח או בחוסר תשומת לב, אבל בגלל הרגישות צריך לתקן את זה. גם אם זו השפה המקובלת בחוקים אחרים, במקרה הנוכחי זה לא מתאים.

מעניין איך יגיבו אותם ח"כים כאשר יתגלה כי "אברך" מתייחס בחוק הישראלי גם ל"אברכית", ומה יקרה כאשר תגיע התביעה הראשונה של אברכית שלומדת במוסד מוכר של הרבנות ותהייה זכית לקצבה עבורה ועבור בת זוגתה.

 רוצים לקבל את כל החדשות? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק