עימות בבית המשפט: משפחת ההרוגים נגד הנהג הפוגע

חמשת בני משפחת דהן נהרגו לפני שמונה חודשים בתאונה בכביש הערבה, כשהיו בדרכם לחתונה. היום קרובי המשפחה שלהם פגשו באולם בית המשפט את האיש החשוד בהריגת בני משפחתם - מפגש טעון מאד, עוד לפני שהחל המשפט. צפו בעימות בתוך אולם בית המשפט

בני משפחת דהן הגיעו היום לבית המשפט המחוזי בבאר -שבע, כשהם מתקשים לכבוש את זעמם. מוחמד אל-ג'בור, החשוד בהריגת חמישה מבני משפחתם בכביש הערבה לפני יותר מחצי שנה, הגיע חופשי כשהוא מלווה בבני משפחתו.

המפגש הטעון בין הצדדים התפוצץ מיד. "את כל המשפחה הוא הרג לנו, הוא הרס לנו את החיים", צעקו לעברו בני משפחת ההרוגים. בני משפחתו של הנהג השיבו להם: "אנחנו מתנצלים ואנחנו בצרה איתכם" - אך לא היה די בזה כדי להרגיע את זעמם.

בחודש פברואר האחרון נסעו בני משפחת דהן לחתונה בצפון. אל-ג'בור נהג במשאית במהירות, התעלם מתמרורים ובפנייה מסוכנת הוא התנגש בעוצמה ברכב המשפחה. רותי דהן (52), בנה ליאור (31) ובתה שרית (19), כלתה טלי (34) ונכדתה שילת (בת חמישה חודשים) נהרגו כולם במקום.

ניצל כי לא היה מקום ברכב

"זה זמן של שניות", ניסה אל-ג'בור להסביר במהלך הדיון למשפחת ההרוגים, שמיהרו לענות לו: "אבל נסעת ב-93 קמ"ש! ומה עם הבלמים?! ומה עם ההגה?!". בדיון כפר אל-ג'בור בכל האישומים נגדו וביקש להאשימו רק בגרימת מוות ברשלנות אחת - ולא בחמש.

ובתוך כל המהומה, בן כהן, בנה של רותי ז"ל, שהיה אמור לנסוע יחד עם בני המשפחה לחתונה - לא אמר מילה. הוא ניצל לאחר שלא היה לו מקום במכונית ומאז הוא לא מצליח להתאושש. "הנהג הזה היה צריך להיות בכלא. אני לא מבין למה עד עכשיו הוא בחוץ", טוען כהן.

בחודש דצמבר צפויים להתחדש הדיונים במשפט, ולפחות עד אז הנהג הפוגע יהיה משוחרר ממעצר. בני משפחת דהן ראו אותו בבוקר הולך לביתו כאדם חופשי, כשהם נשארו בפתח בית המשפט בתחושה שעליהם להילחם, כדי שימצו את הדין עם מי שמחק ברגע את כל משפחתם.

רוצים לקבל את כל החדשות החמות? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק