בגלל טעות של הפרקליטות - נדחה הדיון בהסדר טיעון בפרשת רצח אושרנקו

מבוכה בפרקליטות: התובעים בתיק רצח משפחת אושרנקו שכחו לעדכן את מרכז נוגה המייצג את קרוביה של אמה של טטיאנה אושרנקו והדיון בהשגת הסדר הטיעון בפרשת הרצח שזעזעה את המדינה - נדחה

בשעות בצהריים אמורה הייתה פרקליטות מחוז המרכז להודיע לבית המשפט המחוזי בתל אביב, כי הגיעה להסדר טיעון עם נטליה קרליק.

לפי הסדר הטיעון, שנחשף לראשונה במהדורה המרכזית ביום חמישי, אמורים היו בפרקליטות להגיש כתב אישום מתוקן. קרליק, שהואשמה תחילה בשישה מעשי הריגה, הייתה אמורה להיות מואשמת לפי ההסדר המקל ולהודות באישום אחד בסיוע להריגה ובסעיף שוד.

הצדדים הגיעו להסדר בנוגע לעונש אותו תבקש הפרקליטות לגזור על קרליק, עונש של 13 שנות מאסר בלבד. מיד אחרי שהצדדים הגיעו להבנות, עודכנה יאנה אושרנקו, הניצולה היחידה במשפחה בפרטי ההסדר.

התוכן לא יוצג עדיין

אחרי ששמעה מהתובעים הסברים על הנסיבות שהובילו לסיכום הסדר הטיעון, אישרה אותו. על ההסדר היו אמורים להודיע היום ב-13:00 בצהריים להרכב השופטים שדן בתיק, אולם הבוקר התקשרו ממרכז נוגה לייצוג נפגעי עבירה לתובע בתיק צחי עוזיאל, והסבו את תשומת ליבו כי בניגוד להוראות החוק המפורשות המחייבות את הפרקליטות לעדכן מבעוד מועד את נפגעי העבירה, או במקרה רצח את קרוביהם, לא עודכנו הוריה של אם המשפחה, טטיאנה אושרנקו, ולפיכך דרשו נציגי המרכז כי הסדר הטיעון לא יוצג עד אחרי שתישמע עמדתם, שמהותה עדיין לא ידועה.

בפרקליטות נעתרו לדרישה וסוכם כי בדיון היום יודיעו לבית המשפט על המשא ומתן להסדר הטיעון, אך תוכנו לא יוצג עדיין.

מהפרקליטות נמסר לחדשות 2 בתגובה, כי "בניגוד לפרסומים, טרם גובש סופית הסדר טיעון בנוגע לעניינה של נטליה קרליק. ממילא טרם הודיעה הפרקליטות על ההסדר, דבר שיכול לקרות רק לאחר ביצוע כל הפעולות המחויבות על פי חוק".

קרליק: הודיתי ברצח כי עינו אותי

לפני כשנה נפתח בבית המשפט המחוזי בפתח תקווה משפטם של דמיאן ונטליה קרליק, הנאשמים בטבח ששת בני משפחת אושרנקו בחודש אוקטובר האחרון. בני הזוג נאלצו להשיב לאישומים החמורים נגדם ולמסור את גרסתם באשר למה שאירע באותו הלילה בו נרצחו ששת בני משפחת אושרנקו.

פרקליטו של דמיאן קרליק טען בפתיחת המשפט הדיון כי הודאתו של דמיאן, כי קרליק דקר למוות בזה אחר זה את בני משפחת אושרנקו, הוצאה ממנו בכוח ותחת עינויים. אשתו נטליה, המואשמת בהריגה, טענה כי לא ידעה כלל על כוונתו של בעלה לרצוח את בני המשפחה. פרקליטה של נטליה, עו"ד אבי כהן, טען כי לפרקליטות אין די ראיות כדי להרשיע אותה בעבירה המיוחסת לה, והוסיף כי נטליה ידעה כי בעלה מתכנן שוד, אך לא רצח.

כתב האישום שהוגש נגד בני הזוג מתאר בין היתר כיצד רצח בדם קר, לכאורה, דמיאן, בזה אחר זה את בני משפחת אושרנקו. בפרטי פרטים מתואר מסע הרצח של בני המשפחה, וכן את הניסיות לטשטש עקבות לאחר הרצח. בהמשך הודה דמיאן בדקירה וברציחתם של שת בני המשפחה.

טבח משפחת אושרנקו - סיקור מיוחד:

בלעדי: בתו של הרוצח מדברת לראשונה

 

הבת לשוטרים: אבי רוצח סדרתי

 

תיעוד: השניות שאחרי טבח המשפחה

 

הותר לפרסום: פענוח הרצח