ברק יבקש מהמבקר לחקור פרשת מסמך גלנט

הבקשה מגיעה על רקע המלצת המשטרה להעמיד לדין את סא"ל (במיל') בועז הרפז בעבירות זיוף ובעקבות הדיווחים בתקשורת, בין היתר על קשריו על הרפז עם הרמטכ"ל גבי אשכנזי ורעייתו

שר הביטחון אהוד ברק מתכוון לבקש מחר ממבקר המדינה לחקור את "פרשת המסמך" שחשפנו כאן בחדשות 2, ושהסעירה בחודשים האחרונים את המטכ"ל.

זאת על רקע המלצת המשטרה להעמיד לדין את סא"ל (במיל') בועז הרפז בעבירות זיוף ובעקבות הדיווחים בתקשורת, בין היתר על קשריו על הרפז עם הרמטכ"ל גבי אשכנזי ורעייתו.

שר הביטחון ברק מתכוון גם לחדש את עבודתה של ועדת בריק הבוחנת את הפרשה, בתיאום עם היועץ המשפטי לממשלה.

"פעל לבדו בלי סיוע מאיש"

ביום חמישי פרסמנו כי המשטרה החליטה להמליץ ליועץ המשפטי לממשלה להעמיד לדין את סא"ל (במיל') בועז הרפז בפרשת "מסמך גלנט", מי שהיה החשוד המרכזי בזיוף המסמך.

חקירת המשטרה בפרשה הסתיימה שלשום, בהחלטה של ראש אגף החקירות ניצב יואב סגלוביץ' להמליץ ליועץ המשפטי הממשלה להעמיד לדין את הרפז. על פי ממצאי החקירה, סא"ל הרפז פעל לבדו מבלי שיסתייע באיש מגורמי הצבא או משרד הביטחון.

הוא נימק זאת בכך שרצה לעכב את הליך מינויו של הרמטכ"ל החדש ובכך לגרום להאריך את תקופת כהונתו של גבי אשכנזי בתפקיד.

תזכורת: "מזגזג" בחקירה

שלושה שבועות לאחר חשיפת פרשת "מסמך גלנט" בחדשות 2 הודה סא"ל במיל' בועז הרפז כי הוא זה שזייף את המסמך שהסעיר את צמרת המערכת הביטחונית והפוליטית. במהלך חקירתו חזר בו קצין המילואים מגרסתו הראשונה וסיפר כי הוא אכן זה שעומד מאחורי המסמך.

במשטרה לא מיהרו להכריז כי נמצא הפתרון לתעלומה, והמשיכו לחקור את הפרשה. היום, כאמור הוחלט להגיש נגד הסא"ל במיל' כתב אישום.

רוצים לקבל עוד עדכונים בפרשת גלנט? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"מסמך גלנט" - סיקור מיוחד:

לראשונה: חושף "מסמך גלנט" מדבר

גם מקורבו של אשכנזי בין הנחקרים

הרמטכ"ל העיד: נקלתי במסמך לפני שבועות

המשטרה: לא זקוקים ל"מסמך גלנט"

פרשת גלנט: אבי בניהו נחקר במשטרה

ערוץ 2 נדרש למסור "מסמך גלנט"

גלנט מנסה לסכסך בין ברק לרמטכ"ל?

מסמך גלנט - רק קצה הקרחון

מקור המסמך - "אמין, מוכח ופורה"