החיילת שנאנסה: לא לקצר עונש הקצין שהרס את חיי

עאטף זאהר, שהורשע בחמישה מעשי אונס בזמן שירותו בצה"ל כאל"מ ונידון לשש שנות מאסר, מבקש כעת לקצר את עונשו. הערב אנחנו מביאים מכתב שכתבה לוועדת השחרורים החיילת שנפלה לו קורבן ובו היא מבקשת: "אל תשחררו את האיש שהרס את חיי"

בעוד יומיים יתייצב עאטף זאהר, פעם אלוף משנה והיום טוראי, בפני ועדת השחרורים. זאהר הורשע בביצוע חמישה מעשי אונס ומעשים מגונים בחיילת ששירתה תחת פיקודו, נידון לשש שנות מאסר, ועכשיו אחרי שלוש שנים וחצי בכלא, מבקש לקצר את עונשו.

מ', החיילת שנאנסה, החליטה לשלוח לחברי ועדת השחרורים מכתב, בניסיון למנוע את שחרורו המוקדם. "מאיפה להתחיל לתאר מה גודל הנזק שנגרם לי על ידי האסיר, שהיה המפקד הישיר שלי... אולי ניתן להגדיר אונס כרצח של הנשמה... אני, שאין לי ימים ואין לי לילות, שחיה בפחד, אבקש ונדמה שלאותם חברי ועדה היה נוח לשכוח ממני – אבקש מכם חברי הוועדה לזכור, במעמד זה שהאסיר שלפניכם הרס את החיים שלי ולא גילה שבריר של חרטה".

"כל חצי שנה מתאפשר לאותו אדם לבקש את השחרור. דבר כזה לא קיים כשנשפט אדם בדין אזרחי, וגם בדין צבאי לא אמור לאפשר את ההקלות האלה", אומר עו"ד עופר רון, פרקליטה של מ'.

לפני כמה חודשים ביקש זאהר קיצור ונדחה. אז הציג מסמכים לפיהם כבר הובטח לו תפקיד בכיר ברשת מלונות מוכרת. למ' נפסקו על ידי משרד הביטחון 50% נכות כתוצאה מפוסט טראומה ממנה היא סובלת. בינתיים היא בבית, לא עובדת וממעטת לצאת. סניגורו של זאהר, אביגדור פלדמן, סירב הערב להגיב.

לפני 4 חודשים: ביקש לקצר מחצית מעונשו

ב-22 ביוני השנה, דחה בית הדין הצבאי את בקשתו של זאהר לשחרור מוקדם בעקבות "התנהגות טובה" בכלא. זאהר פנה אז לבית המשפט בבקשה לנכות מחצית מעונשו. כיוון שהוא עדיין חייל בצה"ל, זאהר לבקש זיכוי של מחצית מעונשו בגין התנהגות טובה. זאת, בניגוד לאזרחים שזכאים לניכוי שליש בלבד מעונש מאסרם.

החיילת ששירתה תחתיו הביעה התנגדות נמרצת לבקשת השחרור המוקדם ובית המשפט הסכים: "לבנו עם האסיר ומשפחתו, אך איננו יכולים להיעתר לבקשתו בעת הזאת".

"התייחס למתלוננת ככלי ריק"

לפני כשלוש שנים וחצי הורשע זאהר במספר מעשי אונס בחיילת מ' ששירתה עמו. הוא נידון בבית הדין הצבאי לערעורים לשש שנות מאסר, חויב לשלם פיצוי של 35 אלף שקל למתלוננת והורד מדרגת אלוף-משנה לדרגת טוראי.

השופטים קבעו כי זאהר "רמס בגסות ובאור שיטתי את המתלוננת והתייחס אליה ככלי ריק. הוא נהג בה כחפץ לחדירה, ולא הייתה בו חמלה".   

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק