14 נאשמי אונס בת ה-15 בתל אביב הופנו לגישור

בתחילת מרץ השנה נחשפה פרשת אונס מחרידה בה 13 קטינים ובגיר בן 18 הפכו נערה בת 15 מתל אביב לשפחת מין. היום 14 הנאשמים הופנו לגישור עוד לפני שהעדויות והראיות הובאו בפני שופט במטרה לסיים את הפרשה כמה שיותר מהר. האם הנאשמים באונס יקבלו עונשים מופחתים?

הנאשמים בבית המשפט.ארכיון (חדשות 2)

בית המשפט המחוזי בתל אביב הפנה את 13 הקטינים ובן ה-18, הנאשמים בשורה של עבירות  מין ובאונס בת ה-15 בתל אביב להליך גישור. עוד לפני שהשופטים נחשפו לראיות המקרה ולעדויות, ינסו הפרקליטות והסנגורים להגיע להסכמה שבמסגרתה הנאשמים יודו במספר עבירות והפרקליטות תדרוש ענישה מופחתת.

עו"ד אברהם דואני, המייצג את אחד הנערים סיפר לחדשות 2 באינטרנט על אפשרות הגישור. "השופט חאלד כאבוב, העומד בראש ההרכב שישפוט בתיק ממליץ שהצדדים ייפגשו", אמר. "על כן הוא שלח אותנו להליך גישור אצל השופט גלעד נויטל".

מבין 14 הנאשמים, בפרשה שנחשפה בתחילת מרץ השנה והסעירה את המדינה, רק שניים עדיין נמצאים במאסר בפועל. חלקם שוהים מאז לבעצר בית והיתר שוחררו לחופשי. הפגישה הראשונה בין הצדדים תתקיים ביום שלישי הקרוב.

אנסו אותה האחד אחרי השני

ב-1 במארס הותר לפרסום כי 13 נערים בני 17 וצעיר נוסף בן 18, תלמידי כיתה י"ב ממרכז הארץ, נעצרו בחשד שאנסו ותקפו מינית נערה עשרות פעמים במשך שלוש שנים - מאז הייתה בת 15 וחצי.

הפרשה החמורה נחשפה לאחר חקירה מאומצת שנמשכה זמן ממושך, שהחלה לאחר שבמשטרת תל אביב צפון התקבל מידע מודיעיני בפרשה. שוטרי היחידה המרכזית של משטרת תל אביב ניהלו חקירה סמויה, במהלכה התוודתה הנערה על מסכת של התעללות ותקיפה מינית שעברה במשך השנים.

על פי החשד, במשך תקופה ארוכה אילצו הנערים את הנערה לספק להם שירותי מין, כשהם מפעילים כלפיה אלימות קשה, ומתעדים במצלמת וידאו את מעשי הזוועה שביצעו.

מעדותה של הנערה, שלומדת בבית ספר שנחשב יוקרתי בצפון תל אביב, עולה כי היא הכירה נער אחד בן גילה. בין השניים התפתח קשר רומנטי, במסגרתו החליט הנער לנצל אותה מינית. בשלב מסוים הוא אילץ אותה לקיים יחסי מין עם כמה מחבריו, ולאחר מכן גם עם נערים אחרים.

"העדויות שעולות בתיק הזה מחרידות ומזעזעות", סיפר פקד רן אריאלי, ראש צוות החקירה. "ברבים מהמקרים הנערים הפעילו כלפיה אלימות קשה, כגון כיבוי סיגריות וסטירות. בחלק מהמקרים אנסו אותה בני הנוער האחד אחרי השני".

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק