דורסי אהרונסון מערערים על העונש: "שיישארו בכלא עד שיהיו זקנים"

שבעה חודשים אחרי שהורשעו ונידונו לעונשי מאסר כבדים, החל היום הדיון בבית המשפט העליון בעניינם של שי סימון ושלום ימיני, שדרסו והפקירו למוות את מיטל אהרונסון ז"ל לפני כשנתיים. אמה של מיטל בפתח הדיון: "נורא לחשוב שהם חוזרים לחייהם, אנחנו כבר לא חיים"

בבית המשפט העליון ייפתח היום דיון ערעורם של שלום ימיני ושי סימון, המורשעים בגרימת מותה והפקרתה של מיטל אהרונסון ז"ל לפני כשנתיים. סימון נידון ל-20 שנות מאסר בפועל, בעוד שימיני נידון לחמש שנות מאסר. ראש הרכב השופטים, השופט אדמונד לוי, ישמע את טענותיהם של שני הצדדים, אך ייתן את החלטתו במועד מאוחר יותר.

"אנחנו מאוד מקווים שגם השופטים האלה יחשבו כמו השופט צבי גורפינקל, ישאיר את העונש כפי שהוא ושהשניים יישבו בכלא הרבה הרבה שנים", אמרה היום ליאורה אהרונסון, אמה של מיטל ז"ל. "הם צריכים לראות אור רק שיהיו זקנים, כי הבת שלי אף פעם לא תחזור אליי. זה נורא לקום כל בוקר ולדעת שהם חוזרים לחיים שלהם. אנחנו כבר לא חיים".

מלי יזדי, שנפגעה אף היא בתאונה הקטלנית, ממשיכה בתהליך השיקום הארוך שלה. "זה תהליך קשה. כבר שנתיים וזה לא נגמר", אמרה היום בתחילת הדיון. "אני ממשיכה לעבור ניתוחים, אבל יש לי תקווה. לפחות אני כאן, בשבילי וגם בשביל מיטל. אני מאמינה שיהיה בסדר ושהשופטים ישאירו את העונש כפי שהוא".

"לא ציפינו לכזה עונש"

בחודש מרס השנה, מספר ימים לאחר ההרשעה, הגיש פרקליטו של ימיני ערעור על ההחלטה לשלוח אותו לחמש שנות מאסר. "זהו פסק דין שגוי באופן קיצוני מבחינה משפטית", אמר אז עו"ד מוטי כץ. לדברי הפרקליט, העונש שנגזר על מרשו אינו עומד בשום יחס מול עונשים שמטיל בית המשפט.

פרשת התאונה הקטלנית של מיטל אהרונסון ז"ל ושל חברתה מלי יזדי שנדרסו באוקטובר 2008 בתאונת פגע וברח, הגיעה לפני שבעה חודשים לסיומה עם גזר הדין החמור שהוטל על המעורבים בפרשה. שי סימון, שישב מאחורי ההגה הורשע בהריגה ובהפקרה ונידון ל-20 שנות מאסר. ההרשעה וגזר הדין החמור גרמו למהומה קשה בקרב בני משפחתו של סימון.

"לא ציפינו לעונש כזה גדול ואני לא חושבת שיש פה צדק. מדובר במשפט ראווה שנעשה למען יראו ייראו", אמרה רינת סימון, רעייתו של שי סימון לערוץ החדשות. לדבריה העונש אינו תואם מקרים דומים של תאונות פגע וברח שנידונו בבית המשפט. "כמו שבעלי שי קיבל 20 שנה, אני רוצה לראות שכל מי שעולה על ההגה ופוגע ובורח - יקבל את העונש שבעלי קיבל היום".

השופט: הגיעה העת להעלות את הרף

השופט גורפינקל ציין בגזר הדין כי "יש מקום לתת עונשים מצטברים. הגיע העת לומר כי מי שעולה על רכב תחת השפעת אלכוהול, דינו כמי שיורה בנשק ללא אבחנה, והגיעה השעה להעלות את הרף". בהחלטתו התייחס השופט לדברי אמה של מיטל, שפנתה בדברים נרגשים לבית המשפט ותיארה את יחסיה עם מיטל ז"ל. "בכל הדיונים הופיעה האם עם תמונתה של מיטל, ופניה היפים ניצבו כל עת הדיונים מול כל באי בית המשפט", לשון גזר הדין.

"גזר הדין חמור ככל שיהיה, לא יהיה בו כדי לנחם את משפחתה של מיטל", אמר השופט. "אולם אם יהיה בכך כדי לחסוך חיים, כי אז קורבנה של מיטל לא היה לשווא. מי ייתן שגזר הדין ישמש גלעד על קברה הרענן של מיטל ז"ל, ויביא מעט מזור לנשמותיהם של בני המשפחה הפגועים, ויביא נחמה כלשהי למכאוביה של מלי יזדי".

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק