ישראלי הנאשם ברצח בארה"ב נעצר בנתב"ג

בחודש נובמבר 2009 הוגש בבית המשפט הפדרלי בניו יורק כתב אישום נגד אזרח ישראלי שהתגורר במדינה, באשמת שני מעשי רצח ושורה של הונאות ביטוח. מכתב האישום עולה כי האזרח יצר שותפות עסקית עם שתי מהגרות רוסיות בארה"ב ולאחר שהנפיק ביטוח חיים על שמן - רצח אותן. היום הוא נעצר כשניסה לצאת מישראל

נעצר רגע לפני שנמלט מהארץ. צילום ארכיון (חדשות 2)

אייל שחר, אזרח ישראלי אשר לא מתגורר בדרך קבע בישראל, נעצר היום בנתב"ג בתום ביקור בן כמה ימים בארץ, בעקבות צו מעצר שהוציאו לו שלטונות ארצות הברית. הוא נעצר לאחר שבנובמבר 2009 הוגש נגדו כתב אישום בבית המשפט בניו יורק המייחס לו שני מעשי רצח ושורה של מעשי הונאת ביטוח. מחר הוא יובא להארכת מעצר בבית משפט השלום בירושלים.

על פי ההאשמות המיוחסות לו, יצר שחר קשר בתחילת העשור עם אזרחית אמריקנית בארה"ב, מהגרת מרוסיה בת 47, ופעל יחד עמה להנפקת מספר ביטוחי חיים על שמה, וזאת בסך כולל של מיליון דולר כל אחד. באותה תקופה השתמש שחר בשמו הרוסי ייבגני פרצ'יקוב.

כדי לקבל את הסכמת חברות הביטוח להנפקת הפוליסות, מסרו השניים לאותן חברות פרטים כוזבים אודות הכנסותיה ועיסוקיה של האישה והסתירו מכל חברת ביטוח את קיומן של פוליסות ביטוח חיים נוספות על שמה.

פעל פעמיים, בתקופה של שנתיים - ובאותה השיטה

מחקירת האירוע עולה כי שחר היה למוטב הראשי בפוליסות ואף מימן את תשלום הפרמיות. בנובמבר 2002, כך על פי כתב אישום, רצח שחר את שותפתו בת ה-47, באמצעות הזרקת חומרים שאינם ניתנים לזיהוי בנתיחה שלאחר המוות, תוך כדי שהוא מנצל את הכשרתו כרופא. לאחר הרצח, כאשר נתיחה שלאחר המוות לא איתרה כי מדובר בהרעלה, הצליח שחר לגבות למעלה ממיליון שקלים מחברת הביטוח.

שנתיים לאחר מכן, באוגוסט 2004, פעל שחר בשיטה דומה, גם הפעם עם מהגרת רוסיה בת 51, אך הפעם לא הצליח לגבות את הפרמיה ונמלט מארה"ב ולא שב אליה מחשש שייעצר.

מעצרו של שחר התאפשר הודות לשיתוף פעולה בין שלטונות ארה"ב למחלקה לעניינים בינלאומיים בפרקליטות המדינה. כעת מתכוונים בפרקליטות המדינה לבקש מבית משפט השלום בירושלים להאריך את מעצרו של שחר ב-20 יום כדי לאפשר את הסגרתו לארה"ב.