עימות בבית המשפט: משפחת איפרגן נגד משפחת התוקף

בבית המשפט המחוזי הוגש הבוקר כתב אישום נגד ישי סגן, שמואשם שגרם חבלה חמורה באמצעות קסדה לאלי איפרגן. לאחר הדיון פרצה סערה מחוץ לאולם, כשמשפחתו של איפרגן תקפה בצעקות את משפחת סגן - שלא נשארה חייבת. צפו בעימות

עימות בטונים גבוהים בבית המשפט: בתום דיון מתוח, במהלכו הוגש כתב אישום נגד ישי סגן בבית המשפט המחוזי בתל אביב בגין גרימת חבלה לאלי איפרגן, סערו הרוחות מחוץ לאולם.

טלי תירם, אחותו של איפרגן, אב לשלושה שהוכה בראשו על ידי קסדה מחוץ למועדון בתל אביב, התפרצה על משפחתו על הנאשם. "גידלת בן רוצח", צעקה תירם לעבר אמו של סגן. האם לא נשארה חייבת וצעקה בחזרה: "הלוואי עלייך בן כזה". לאחר שהאם הלכה מהמקום אמרה האחות כי "הוא מלאך המוות".

בני משפחתו של סגן קראו לעברו במהלך הדיון כי הם אוהבים אותו, אולם אחיו של איפרגן קטע את דבריהם וזעק לעבר הנאשם "רוצח".

"אני מבקשת מבית המשפט מאחר ואחי נפל קורבן לאלימות, ואני מבקשת לא להקל ראש", אמרה לאחר הדיון אחותו של איפרגן. "שזה יהיה משפט למען יראו וייראו, שזה ירתיע אחרים ושלא יהיו לנו עוד קורבנות. סך הכל מה הוא רצה - לעזור. הוא לא היה מעורב בקטטה, רק ניסה להפריד. התינוקות שלו בוכים, הילדים רוצים את אבא. אנחנו מחזיקים לו אצבעות ומקווים שיהיה נס".

"מעובדות כתב האישום אנחנו למדים שהמתלונן שנאבק על חייו השתתף בתגרה במהלכה סטר לאחד המשתתפים בתגרה והזעיקו את הנאשם כדי להפריד בתגרה", אמר עו"ד אלי כהן, שמייצג את סגן. "כל שהוא ידע זה שבחורות מוכות. ע"פ גרסתו והדבר כבר נאמר, הוא פעל כדי להגן על עצמו".

עורך הדין הוסיף: "כנראה, כך לפי כתב האישום, הפגיעה המוחית נגרמה כתוצאה מהנפילה ופגיעה בקרקע. הוא שיתף פעולה בחקירה, מסר את מלוא הפרטים. הייתה לו רק כוונה להפסיק את הקטטה. הוא הביע צער עמוק על התוצאה, והוא מתפלל שהמתלונן יצליח להתאושש מהמצב שהוא נמצא בו".

ה"חשוד" הפך ל"נאשם"

יממה לאחר שנקבע כי אלי איפרגן שהותקף בקסדה לאחר בילוי במועדון בתל אביב מת מוות מוחי, עובר היום ישי סגן מ"חשוד" בתקיפתו ל"נאשם". כתב האישום שהוגש נגדו בבית המשפט המחוזי בתל אביב כולל עבירות חבלה של ממש ובחבלה בנסיבות מחמירות. למרות ההידרדרות החמורה במצבו של איפרגן, לא עודכנו סעיפי האישום ל"הריגה".

כתב האישום מפרט את שאירע באותו לילה, בתחילת החודש: "החל להתפתח ויכוח מילולי בין יחצ"ן המועדון, ובחורה נוספת שעמדה לצידו, לבין אלי איפרגן, שי אמיתי ושתי בחורות נוספות, אשר עמדו בסמיכות למקום".

"במהלך הוויכוח והתלהטות הרוחות בין הבחורות החלה תגרת ידיים בין הנוכחים שהגיעה לכדי זריקת כוס ובו משקה אלכוהולי ע"י היחצ"ן לכיוונו של איפרגן ועקב כך סטירה ע"י המתלונן לפניו של היחצ"ן ". אותו יחצ"ן חזר לאחר מכן לכיוון המועדון ושם פגש בישי סגן, ש"ראה ושמע את זעקותיו של היחצ"ן והחליט ללכת עימו לכיוון מקום התגרה".

לפי כתב האישום, "במקום התגרה הוריד הנאשם את הקסדה מראשו והנחית מכה חזקה על ראשו של המתלונן באמצעות הקסדה. בעקבות המכה נפל המתלונן על הרצפה ודימם אנושות מראשו".

סגן לפי האישום לא הסתפק בכך, אלא הכה עם קסדתו גם את שי אמיתי שפנה לעברו ואמר: "בוא הנה, מה עשית?".

אתמול: הידרדרות חמורה במצבו של איפרגן

במשך שבוע וחצי קיוותה ענבל איפרגן, אשתו של האב שהותקף בקסדה מחוץ למועדון בתל אביב, לנס. היא התפללה שבעלה ינצח בקרב על החיים, אבל אתמול אחר הצהריים היא קיבלה מהרופאים את העדכון שכל כך לא רצתה לשמוע: אלי שרוי במוות מוחי וסיכוייו לשרוד אפסיים. "אני יושבת ליד החלון ובוכה. כל מכונית שמגיעה אני מדמיינת שזה הוא", אמרה ענבל בצער. "הוא היה אבא שאוהב את הילדים, בעל מסור שאוהב את המשפחה"

הטרגדיה של משפחת איפרגן החלה במועדון ה"טוק טוק" במתחם יד חרוצים בתל אביב במהלך בילוי של איפרגן עם חבר. כשהמועדון נסגר הוא יצא לכיוון החנייה, שם נקלע לקטטה בין שתי צעירות, שאת אחת מהן הכיר. איפרגן ניסה להפריד, אז על פי החשד נתקל ביחצ"ן של המועדון. על פי החשד, בין השניים התפתח ויכוח, בסופו עזב איפרגן את המקום.

מצלמות האבטחה שהגיעו לידי חדשות 2 מתעדות את יחצ"ן המועדון מנהל שיחה עם ישי סגן, מי שחשוד בתקיפה. היחצ"ן עוזב את המקום ולאחר מכן קולטת המצלמה את החשוד בתקיפה נע לכיוונו של איפרגן שנמצא בפינה המרוחקת של התמונה. במקביל דואג מישהו להזיז את האופנוע לצד הכביש.

איפרגן מאושפז כעת בבית החולים "איכילוב" בתל אביב במצב של מוות מוחי. מצבו של בן ה-36, אב לשלושה ילדים, הידרדר ומוגדר אנוש. בני המשפחה מתייעצים עם רבנים, בכדי להחליט אם לנתק את אביהם ממכשירי ההנשמה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק