אחרי 5 שנים: העליון זיכה את הבעל שהורשע ברצח אשתו

יום הדין: לאחר חמש שנים ושלושה משפטים, בית המשפט העליון הכריע היום סופית וזיכה את אלכסיי וולקוב מרצח אשתו לשעבר יוליה ז"ל. וולקוב, שנעצר בחשד לרצח בינואר 2006, הודה ושיחזר את המעשה אך בית המשפט המחוזי זיכה אותו כבר פעמיים בעבר. הבוקר זיכה אותו גם בית המשפט העליון מחמת הספק, ברוב של 2 שופטים מול אחד

חמש שנים אחרי שיוליה וולקוב נרצחה, החליט הבוקר בית המשפט העליון לזכות מחמת הספק את בעלה לשעבר ואם בנה, אלכסיי וולקוב, שנחשד ברצח. השופטים אשר גרוניס וניל הנדל החליטו על זיכוי, למול השופטת עדנה ארבל שהחליטה להרשיע את וולקוב - אך נותרה בדעת מיעוט.

בינואר 2006 נעצר אלכסיי בחשד לרצח לאחר שגופתה של יוליה נמצאה בדירתה ברחוב ז'בוטינסקי בבני ברק ועליה סימני דקירה. למרות שהוא הודה ושיחזר את המעשה לעיני המצלמות, לפני כשנתיים וחצי, זיכה אותו בית המשפט המחוזי מחמת הספק והוא שוחרר לביתו.

שופטי בית המשפט המחוזי מתחו אז ביקורת חמורה על התנהלותה של המשטרה בחקירה. הפרקליטות עירערה לבית המשפט העליון, שם נקבע כי נעשתה טעות בפסק הדין. בית המשפט קיבל את הטענה כי שעת הרצח שנקבעה בדוח הפתולוגי הייתה שגויה, והחליט להחזיר שוב את הדיון לבית המשפט המחוזי.

בתחילת אפריל 2009 וולקוב זוכה בשנית, אך הפרקליטות לא ויתרה וערערה בשנית לבית המשפט העליון.

היום, כאמור, חמש שנים אחרי הרצח, קבע בית המשפט העליון ברוב של שני שופטים לעומת אחד כי וולקוב זכאי מחמת הספק, ושיחרר אותו לביתו. בימים אלו וולקוב מתגורר בדירה ברמת גן ובנם המשותף בן ה-9 מתגורר אצל סבתו ודודתו מצד אמו.

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק