הפיליפינית של ברק ונילי ש"נעלמה" - אותרה ומדברת

בשבוע שעבר החליט היועמ"ש לסגור את תיק החקירה נגד אהוד ברק ונילי פריאל בגין העסקת עובדת זרה לא חוקית, משום שהיא "נעלמה" ולכן אין תשתית ראייתית. אלא שהבוקר התראיינה העובדת לקול ישראל ומספרת כי "לנילי היה את מספר הטלפון שלי"

מתברר שהפיליפינית שהועסקה בביתם של אהוד ברק ונילי פריאל ו"נעלמה", ובעקבות כך נסגר תיק החקירה נגד ברק ורעייתו - עדיין נמצאת בישראל, ואפילו מדברת בשידור חי ברדיו.

רשת ב' של קול ישראל שידרה הבוקר ראיון עם וירג'יניה, העובדת הזרה שהועסקה בביתם של שר הביטחון ורעייתו ועוררה סערה גדולה. האישה, שהגיעה לישראל כעובדת סיעודית לפני 9 שנים, גרה בישראל עם בעלה ועם בנם בן ה-4. מאז 2007, אז תם תוקף אשרת העבודה שלה, היא מועסקת בבתים פרטיים בעבודות ניקיון. לדבריה, היא עבדה בבית משפחת ברק כמעט שנה, כמה פעמים בשבוע באופן קבוע.

ברק הוא "אדם ממש טוב, כיבד אותי והתנהג כמו בן אדם רגיל", סיפרה וירג'יניה בעברית שבורה. "נילי הייתה נותנת לי מתנות, אוכל במקרר, הייתה עושה לי תה ועוגה ומיץ גזר, כמו בן אדם רגיל. היא הבטיחה שאחרי שאני אהיה חוקית אוכל לחזור לעבוד בבית שלהם".

העובדת הפיליפינית סיפרה עוד המאבטחים לא בדקו אותה והיא נכנסה לבית בלי לעבור בדיקה גופנית: "הוא לא בדק אותי אף פעם, אפילו כשבא שומר חדש הוא לא שאל אותי מי אני ולאן אני הולכת. לא איכפת לו לשומר". בתשובה לשאלה מדוע לא הצליחה נילי פריאל לאתר אותה, אמרה כי מספר הטלפון שלה היה בידי השומרים ובידי רעייתו של שר הביטחון.

התיק נסגר כי העובדת "נעלמה"

בשבוע שעבר החליט היועץ המשפטי לממשלה לסגור את התיק נגד שר הביטחון אהוד ברק ורעייתו נילי פריאל בגין העסקת עובדת זרה לא חוקית. במהלך הפרשה, שנחשפה בדצמבר 2009, התברר כי בביתו של שר הביטחון במגדלי אקירוב שבת"א הועסקה עובדת זרה, אזרחית הפיליפינים, ללא אשרת עבודה.

בעקבות חשיפת הפרשה, הוגשה תלונה ליועץ המשפטי לממשלה אשר מיהר לפתוח בחקירה. במהלך החקירה, הודתה נילי פריאל כי אכן היא העסיקה בביתה עובדת זרה ללא אישור, אך טענה כי לבעלה, שר הביטחון אהוד ברק, לא היה כל קשר להעסקת העובדת. ברק עצמו לא זומן לחקירה.

כאשר ניסו החוקרים לאסוף מידע אודות העובדת, לא הצליחו הגורמים הרלוונטים, בהם השב"כ, לאתר את העובדת. בשל כך, הורה היועץ המשפטי לממשלה לסגור את תיק החקירה נגד פריאל.

"ההודאה של פריאל היא הראייה היחידה שיש בתיק הזה", כך במכתב שהועבר מלשכת היועמ"ש לממשלה אל הפורום המשפטי למען ארץ ישראל. "לא ניתן לבסס תשתית ראייתית ברמה הנדרשת לצורך הליך פלילי", לשון המכתב.