אישום: "הניחו מטעני חבלה מתחת למכוניות בצפון"

כתב אישום הוגש נגד רפאל בן שלום מנהריה ונעים נפתלי מטירת הכרמל, בגין ניסיון לרצח באמצעות מטען חבלה על רקע סכסוך בין אנשי מיכאל מור, לבין אנשיו של שמואל הרוש. הפרקליטות ביקשה לעצור את השניים עד לתום ההליכים המשפטיים

הסכסוך החריף. מיכאל מור (חדשות 2)

פרקליטות מחוז צפון הגישה הבוקר (חמישי) לבית המשפט המחוזי בנצרת כתב אישום נגד רפאל בן שלום (30) מנהריה ונעים (נועם) נפתלי (34) מטירת הכרמל, בגין ניסיון לרצח באמצעות מטען חבלה על רקע סכסוך דמים בין אנשיו של מיכאל מור, לבין אנשיו של שמואל הרוש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כתב האישום מייחס להם שלושה אישומים שונים בגין עבירות של ניסיון לרצח, ניסיון לבצע חבלה באמצעות חומר נפיץ, ניסיון להיזק בחומר נפיץ, עבירות בנשק (ייצור, הובלה והחזקה), גניבת רכב, זיוף סימני זיהוי של רכב, שיבוש מהלכי משפט, קשירת קשר לביצוע פשע והסתייעות ברכב לביצוע פשע.

מכתב האישום שהוגש על ידי עו"ד שילה ענבר ועו"ד אור לרנר מפרקליטות מחוז צפון עולה כי על רקע סכסוך דמים העבריין מיכאל מור ומקורביו, לבין שמואל הרוש ניסו שני הנאשמים המשתייכים לקבוצת מור לפגוע באנשי קבוצת הרוש או המקורבים להם.

עורכי הדין של הנאשמים בביהמ"ש (חדשות 2)

הנאשמים מכחישים את הטיעונים נגדם

מהאישום הראשון עולה כי בחודש דצמבר האחרון ניסו השניים לגרום למותו של מקורב להרוש על ידי הטמנת מטען נפץ, אותו הרכיבו והובילו, מתחת לאחד מכלי הרכב בו מתגורר אחיו של אחד מאנשי הקבוצה היריבה. מזימתם של הנאשמים סוכלה לאחר שעוברי אורח הבחינו בהם והם ברחו.

מהאישום השני עולה כי במסגרת אותו הסכסוך, ניסה בן שלום לרצוח את גיסו של הרוש. לצורך מימוש תכניתו הכין בן שלום מטען נפץ, והצמיד אותו מתחת לכיסא הנהג ברכבו של הגיס, רכב בו הוא מסיע את ילדיו ומשפחתו. במזל הבחין הקורבן במטען בעת שירד לחניית ביתו, כשהוא בדרך לאסוף את בנו מגן הילדים באמצעות הרכב.

באישום השלישי מואשמים השניים בכך שנמלטו והסתתרו מפני המשטרה, לאחר שנודע להם על החקירה המתנהלת בגין מעשיהם. בן שלום היה בבריחה למעלה מחודשיים עד שנעצר על ידי המשטרה בדירת המסתור בה שהה ואילו נפתלי הסגיר עצמו לתחנת המשטרה כחודשיים לאחר בריחתו. הפרקליטות ביקשה מבית המשפט לעצור את שני הנאשמים עד לתום ההליכים המשפטיים נגדם.

עו"ד יהלי שפירלינג ועו"ד דורון נוי, המייצגים את השניים, אמרו בתגובה כי "כתב האישום בוגש רק היום טרם קיבלנו חומרי החקירה בתיק שנקבל נוכל להגיב לגופו של עניין, אך יחד עם זאת, נגיד שמרשינו מכחישים בתוקף את ההאשמות נגדם".