רוצח התיירים בערבה יוצא לחופשי

לפני 13 שנה הורשע הקצין במיל' דניאל עוקב, ברצח תייר בריטי בכביש הערבה ובפציעת תיירת שהייתה עמו ונידון ל-20 שנות מאסר. היום – לאחר שוועדת השחרורים החליטה לקצר את עונשו הוא יצא לחופשי

דניאל עוקב שרצח תייר מאנגליה בהתקף טירוף בכביש הערבה לפני 13 שנים ופצע תיירת נוספת - יצא היום לחופשי לאחר שריצה שני שלישים מעונשו. ועדת השחרורים החליטה ביום ראשון האחרון על קיצור עונשו של הרוצח המורשע, כפי שפרסמנו כאן לראשונה.

ועדת השחרורים שבראשה עומד השופט צבי הרטל אישרה ביום ראשון האחרון את קיצור עונשו של עוקב, קצין במילואים שנידון לעונש מאסר ממושך לאחר שרצח תייר מאנגליה ופצע קשה תיירת נוספת בהתקף טירוף בכביש הערבה באוגוסט 1997 - זאת לאחר שריצה 13 שנות מאסר מתוך 20 שנגזרו עליו.

בקשת החנינה של עוקב נדחתה בעבר

לפני כחצי שנה נדחתה בקשת החנינה שהגיש עוקב לנשיא המדינה. לבקשת החנינה צורפו עדויות של חבריו ליחידה הצבאית שטוענים שהשירות השאיר עליהם צלקות נפשיות, וזו הסיבה למעשה הנפשע שהוא ביצע - אולם הנשיא החליט אחרת.

"עוקב הורשע בביצוע עבירות חמורות ביותר של רצח וגרימת חבלה חמורה", נכתב במכתבה של היועצת המשפטית של הנשיא לפרקליטו של עוקב. "נסיבותיו האישיות, לרבות אורח חייו הנורמטיבי, תרומתו לביטחון המדינה ומצבו הרפואי, עמדו לנגד בית המשפט שדן בעניינו". "מוסד החנינה נועד למקרים בודדים וחריגים בלבד, בהם מתקיימות נסיבות יוצאות דופן. עם כל הצער על הקשיים שגורם עונש המאסר לעוקב, לא נמצאה הצדקה למתן חנינה", כך בהחלטת הנשיא פרס.

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק