הפיליפינית של ברק ונילי נעלמה - התיק נסגר

כעשרה חודשים לאחר חשיפת העסקת העובדת הזרה מהפיליפינים בביתו של שר הביטחון אהוד ברק ורעייתו נילי פריאל, החליט היועץ המשפטי לסיים את החקירה מבלי לפתוח בהליך פלילי. הסיבה: למרות שפריאל הודתה כי היא העסיקה את הפיליפינית, העובדת הזרה נעלמה ולכן אין תשתית ראייתית בתיק הזה

הפרשה המביכה מסתיימת בקול ענות חלושה: היועץ המשפטי לממשלה החליט לסגור את התיק נגד שר הביטחון אהוד ברק ורעייתו נילי פריאל בגין העסקת עובדת זרה לא חוקית. במהלך הפרשה, שנחשפה בדצמבר 2009, התברר כי בביתו של שר הביטחון במגדלי אקירוב שבת"א הועסקה עובדת זרה, אזרחית הפיליפינים, ללא אשרת עבודה.

בעקבות חשיפת הפרשה, הוגשה תלונה ליועץ המשפטי לממשלה אשר מיהר לפתוח בחקירה. במהלך החקירה, הודתה נילי פריאל כי אכן היא העסיקה בביתה עובדת זרה ללא אישור, אך טענה כי לבעלה, שר הביטחון אהוד ברק, לא היה כל קשר להעסקת העובדת. ברק עצמו לא זומן לחקירה.

כאשר ניסו החוקרים לאסוף מידע אודות העובדת, לא הצליחו הגורמים הרלוונטים, בהם השב"כ, לאתר את העובדת. בשל כך, הורה היועץ המשפטי לממשלה לסגור את תיק החקירה נגד פריאל.

"ההודאה של פריאל היא הראייה היחידה שיש בתיק הזה", כך במכתב שהועבר מלשכת היועמ"ש לממשלה אל הפורום המשפטי למען ארץ ישראל. "לא ניתן לבסס תשתית ראייתית ברמה הנדרשת לצורך הליך פלילי", לשון המכתב.