לראשונה: מאבק מזונות בין זוג לסביות

בפעם הראשונה בישראל – אישה תובעת מזונות מאישה. זוג לסביות שנפרדו נקלעו לסכסוך כספי וויכוח על המשמורת של הילדה שגידלו יחד. כעת מבקשת האישה שננטשה על ידי בת זוגה ונשארה עם הבת המשותפת לקבל סיוע מבת זוגה לשעבר

לראשונה בישראל ובצעד נדיר מגישה בימים אלו אישה תביעת מזונות נגד בת זוגה לשעבר, שנטשה אותה ואת ילדתם המשותפת. כעת היא מקווה שבית המשפט יכיר במוסד המשותף שלהן ובזכותה לקבלת סיוע.

במשך שנים הן היו משפחה מאושרת - ל', בת זוגה ג' ובתן המשותפת. ג' היתה זו שלפני עשר שנים נתנה ל-ל' את הכוח לצאת מהארון ולהתמודד עם משפחתה. השתיים נישאו ולפני ארבע שנים החליטו להקים משפחה. ל' ילדה את בתן המשותפת, באמצעות תרומת זרע והכל נראה אז מושלם.

אבל לפני שנה התפרקה לפתע הזוגיות. ג' עזבה את הבית, עברה לדרום ומצאה לה אהבה חדשה. ל' נשארה לבדה להתמודד עם הקשיים הכלכליים ועם גידול הילדה המשותפת. "נבגדתי פעמיים. פעם אחת בזה שעזבה ופעם שנייה שעזבה את הילדה", מספרת ל' ומוסיפה: "קשה לילדה, קשה לה פיסית ונפשית להתמודד עם זה".

לאחר המקרה החליטה ל' לצאת למאבק על זכויותיה. בצעד תקדימי, היא הגישה בבית המשפט לענייני משפחה תביעה נגד ל', ודורשת ממנה מזונות ומשמורת על הילדה. למרות שמצבה המשפחתי מעולם לא הוסדר בחוק, ל' מקווה שבית המשפט יקבל את טענותיה ויאפשר לה להתמקד בשיקום חייה וחיי בתה.

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק