כתב אישום לנהג ה"260 קמ"ש"

פרסום ראשון: בצעד תקדימי הגיש הבוקר אגף התנועה כתב אישום נגד הנהג שתיעד עצמו "טס" במהירות 260 קמ"ש - והעלה את הסרטון לאינטרנט. התיעוד נחשף לראשונה בחדשות 2 באינטרנט. במשטרה מבקשים לפסול את רשיונו

פרסום ראשון: כתב אישום הוגש לבית משפט התעבורה בעכו נגד הנהג הצעיר שתועד נוסע במהירות 260 קמ"ש, על כביש תל אביב-חיפה. מדובר בצעד תקדימי, בו לראשונה הוגש כתב אישום על סמך תיעוד שהועלה לרשת האינטרנט.

אגף התנועה מבקש בכתב האישום לפסול את רישיון הנהיגה מהנהג עד תום ההליכים. כתב אישום הוגש גם נגד שניים מחבריו של הנהג, המתועדים יחד עמו בסרטון, בין היתר בגין שידול לנהיגה בקלות ראש ובמהירות שיש בה סכנה לציבור.

סנגורם של הצעירים עו"ד זיו גלעד, תקף את המשטרה במהלך ראיון בערוץ החדשות. "לא הייתי מצפה מהמשטרה להגיש כתב אישום הזוי כזה", אמר גלעד והוסיף: "זה שמד המהירות הצביע על 260, לא מוכיח שזאת באמת היתה מהירות הנסיעה".

"מעולם לא נתקלתי בכתב אישום כזה, שבו על סמך צילום במכשיר סלולרי מגישים כתב אישום נגד אדם", טוען עורך הדין. "יש את הטענה לפיה סוג המכונית שצולמה מוגבלת מלכתחילה למהירות 250 קמ"ש במפעל, וגם רואים בסרטון שכל נורות האזהרה פועלות. ברור שמדובר ברכב תקול", הוא מוסיף.

לדברי גלעד, "במשפט פלילי צריך להוכיח אשמה מעבר לכל ספק סביר, ועם כל הספקות פה לא הייתי מצפה מהמשטרה להגיש כתב אישום הזוי כזה. אין את הרכב והצעירים אפילו לא זוכרים מתי זה קרה".

נחשף דרך "המייל האדום"

הסרטון פורסם באתר האינטרנט של חדשות 2 בסוף אוגוסט השנה, לאחר שהגיע "במייל האדום". זאת, לאחר שהועלה לרשת הפייסבוק על ידי אחד הצעירים שהיו ברכב בזמן הנסיעה המסוכנת. זמן לאחר פרסום הסרטון, המשטרה חשפה את זהותם של החשודים: מדובר בשלושה צעירים תושבי צפון הארץ, שנסעו בתחילת יולי במכונית B.M.W. חדשה.

בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט טען הנהג שצולם בסרטון כי לא מדובר בנהיגה פרועה, אלא במד מהירות מקולקל. "חשוב לי לומר שאנחנו לא נהגים מסוכנים. נסענו על 90 קמ"ש בערך, אבל מד המהירות התקלקל וזה נראה כאילו הנסיעה התבצעה ב-260 קמ"ש", אמר הנהג.

בקטע הווידאו, שזכה לשם "תל אביב - חיפה ב-9 דקות - אל תנסו בבית", נראה נהג הרכב נוסע במהירות שמגיעה לכ-260 קמ"ש. במקום להעיר לו, ממשיכים חבריו דווקא לעודד אותו וקוראים לו להאיץ.

המשטרה: הנהיגה - כמו 'רולטה רוסית'

במהלך הנסיעה אף מחליט הנהג להוריד את ידיו מההגה ולמחוא כפיים לצלילי מוזיקה רועשת, תוך כדי שהחבורה מתעדת את הנסיעה המופרעת במשך יותר משלוש דקות. למרות שמדובר באירוע חמור במיוחד, זכה הסרטון דווקא לתגובות אוהדות בפייסבוק, כאשר שבעה גולשים כבר העניקו לו "לייק". אחר אף שיבח אותם וכתב בתגובה לווידאו: "כל הכבוד".

"הנהיגה הנראית בסרטון היא בבחינת משחק ב'רולטה רוסית'", נמסר היום מאגף התנועה. "בנס האירוע לא הסתיים בפגיעות חמורות בנפש - אם מבחינת נוסעי הרכב, ואם מבחינת עוברי דרך אחרים".

"לאור חומרת המקרה ונסיבותיו נכתב בבקשה שהוגשה לבית המשפט כי הנהג מהווה סכנה חמורה וממשית לשלום הציבור ובטחונו כל אימת שהוא יושב ברכב ואוחז בהגה", נמסר עוד מהמשטרה.

יש לכם סיפורים מעניינים, וידאו ותמונות? שלחו לנו למייל האדום

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק