אחרי 11 שנה: 15 שנות מאסר לעבריין שרצח ילד בן 3

הפרקליטות תגיש בשבוע הבא לבית המשפט הסדר טיעון עם העבריין יחיא טורק, שהואשם לפני 11 שנה ברצח אביב אילוז בן ה-3. על פי הסדר הטיעון, ירצה טורק 15 שנות מאסר בלבד. בלשכת פרקליט המדינה הוחלט על הצעד הזה למרות התנגדותה החריפה של משפחת הפעוט

האם אחרי 11 שנים עומדת אחת הפרשות המזעזעות שאירעו בישראל במסגרת מלחמת העבריינים לפני סיום? הפרקליטות מתכוונת להגיש בשבוע הבא לבית המשפט הסדר טיעון עם יחיא טורק, שהואשם ברצח הילד אביב אילוז בן ה-3, ולפיו הוא ירצה 15 שנות מאסר בלבד.

באפריל 1999 נרצח הפעוט, אחרי שמטען חבלה שהוטמן במכוניתו של אביו אשר, אז איש השוק האפור, התפוצץ. אחד ממבקריו של האב, שנפצע באירוע, הפך לחשוד ונאשם בתיק. המניע, כך אמרו במשטרה, היה סכסוך בין השניים.

בצעד יוצא דופן זיכה בית המשפט המחוזי בת"א את טורק מאשמת רצח, הרשיע אותו בהחזקת נשק ומתן אמצעים לביצוע פשע וגזר עליו 12 שנות מאסר. הפרקליטות ערערה לבית המשפט העליון, וזה ביטל את הזיכוי והחזיר את התיק למחוזי.

"רוצח שכיר עבור ארגוני פשע"

כעת אנו מפרסמים לראשונה כי טורק, שלטענת המשטרה רצח בעצמו שורה של עבריינים ואת הפעוט, חתם עם הפרקליטות על הסדר טיעון. על פי ההעסקה הצפויה שעליה חתמו עורכי הדין מיכל בכר ואבי כהן מטעם הסניגוריה, ייגזרו על העבריין 15 שנות מאסר בלבד מאחורי סורג ובריח.

חרף התנגדות המשפחה להסדר, החליטו בלשכת פרקליט המדינה לחתום על העסקה. בפרקליטות סירבו להתייחס לפרסום, אך לדברי גורמים שם הם לא היו חותמים על ההסדר אלמלא הקשיים בראיות.

במשטרה מתחו ביקורת חריפה על הצעד והכוונה לחתום על הסכם עם עבריין שכונה "קבלן פיצוצים" ו"רוצח שכיר עבור ארגוני פשע". "אם כך מתנהלת הפרקליטות", התריע בכיר במשטרה, "היא מעבירה מסר של רפיסות שלא מסייע לנו במלחמה".

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק