גאידמק לקראת משפטו: פעלתי כחוק

שנתיים אחרי שעזב בחשאי בחו"ל, איש העסקים ארקדי גאידמק שב לישראל לקראת פתיחת משפטו. בראיון ראשון הוא מסרב אמנם לדבר על מגעים לעסקת טיעון, אך מבהיר שלא עבר על חוקי הלבנת ההון בפרשת בנק הפועלים. האם הפרשה שהחלה ברעש גדול תסתיים ללא הרשעה? גאידמק מאמין שכן

איש העסקים ארקדי גאידמק, הנאשם בהלבנת הון בפרשת בנק הפועלים, טוען שהאישומים נגדו מופרכים ובטוח שהאמת תצא לאור. ערב פתיחת משפטו בארץ בפרשה, אחרי ששהה בשנתיים האחרונות בחו"ל, הגיע גאידמק לארץ וירד למחתרת. הערב הוא נחשף לראשונה מאז חזר ושוחח עם חדשות 2.

חרושת שמועות ליוותה את חזרתו לארץ של איש העסקים המוכר. חלקן טענו שהגיע לקראת פתיחת משפטו, ואחרות טענו שהוא פועל לחתימת הסדר טיעון עם הפרקליטות שכל כך הקפיד לגנות. כשנשאל על מצבו בימים אלה, ענה כי הוא מרגיש טוב ולא מבין למה כולם מחפשים אותו. בנושא עסקת הטיעון - סירב גאידמק להגיב.

"הרשויות טענו שבעת פתיחת החשבון בבנק הפועלים היה אי סדר בעניין ההצהרה שהבנק צריך להגיש,  אז ביני לבין הבנק יש חילוקי דעות, זה הכל", אמר גאידמק. בשאלה אם מדובר במעשה פלילי או אי הבנה, יכירע בית המשפט - שם יתייצב גאידמק ביום רביעי הקרוב עם פתיחת משפטו.

גאידמק שב לארץ לרגל פתיחת משפטו השבוע בבית המשפט המחוזי בתל אביב, למרות שהוא אינו דרוש לחקירת משטרה ולא הפר את מגבלות הערבות. איש העסקים מואשם בעבירות של קבלת דבר במרמה והלבנת הון בהיקף של 650 מיליוני שקלים.

בתחילת השנה, חודשיים לאחר האישום נגדו בעבירות כלכליות בעיקר, הוציא שר הביטחון אהוד ברק "תעודת חיסיון" בפרשת ארקדי גאידמק. המשמעות: מערכת הביטחון מעוניינת להגן על החקירה או על מקור ושיטות פעולה בפרשת גאידמק.

עד אז התנהלה החקירה נגד גאידמק סביב עבירות כלכליות, הלבנת הון וכו', אולם בחודש מאי האחרון התברר כי חקירתו של גאידמק עוסקת גם בהיבטים ביטחוניים.

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק