ביהמ"ש: יגאל עמיר יישאר בבידוד

סגן נשיא בית המשפט המחוזי בפתח תקווה, השופט אברהם טל, דחה היום שוב את בקשתו של רוצח ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל לצאת מהבידוד בו הוא שוהה, אסר עליו להתפלל במניין וכן קבע שלא יוכל להיפגש עם אחיו חגי. עמיר שוהה בבידוד ברציפות ב-15 השנים האחרונות, מאז הרצח

נשאר מבודד: עתירתו של של יגאל עמיר, רוצחו של ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל, נדחתה היום בבית המשפט המחוזי בפתח תקווה, שקבע כי הוא ייישאר בבידוד. עמיר פנה לבית המשפט לאחר ששירות בתי הסוהר דחה את בקשתו להתפלל עם אסירים נוספים.

בהחלטתו קבע סגן נשיא המחוזי השופט אברהם טל כי עמיר - שמוחזק בהפרדה מאז דצמבר 1995 והחזקתו במסגרת זו הוארכה מעת לעת בהחלטות שיפוטיות - יישאר בבידוד לפחות עד לינואר הקרוב. בכך, דחה השופט את טענותיו של עמיר לפיהן הוא "הוא האסיר היחיד שמוחזק בהפרדה לתקופה כה ממושכת והמשך החזקתו בהפרדה מהווה צעד ענישה קשה מעבר לעונש שהושת עליו בגין העבירות שביצע".

בנוסף דחה השופט טל את בקשתו של עמיר להתיר לו להתפלל במניין יחד עם אסירים נוספים, וכן נאסר עליו לפגוש או להתפלל יחד עם אחיו חגי, המוגדר גם הוא "אסיר בטחוני".

הבקשה האחרונה שהגיש עמיר בנושא הייתה בחודש ינואר השנה. עורכי דינו של עמיר מהסנגוריה הציבורית טענו אז שחוות הדעת של שירות הביטחון הכללי שהוגשה בנושא מסוכנתו של עמיר מוגזמת, ונועדה לסגור חשבון עם מי שגרם למחדל אבטחת האישים החמור בישראל. בשירות בתי הסוהר מתנגדים לכך בתוקף ואומרים שלא ניתן להוציא אותו מההפרדה המוחלטת שבה הוא מוחזק, מסיבות ביטחוניות.

המדינה בדיונים קודמים: אם ייצא מהפרדה יפיץ את תורת הימין הקיצוני

בספטמבר 2009 פנה עמיר לבית המשפט בבקשה דומה, אך טענותיו נדחו לבקשת השופט שביקש לעבור על החומר בתיק. בדיונים אחרונים בנושא הבידוד טענה המדינה כי אם עמיר ייצא מההפרדה הוא יוכל ליצור קשר עם אסירים אחרים ולהפיץ את תורת הימין הקיצוני. בנוסף טוענת המדינה כי עמיר מצוי בסכנה, עקב רצונם של אסירים אחרים לפגוע בו.

עמיר התייחס גם לטענות האלה ואמר כי המידע שבידי השב"כ לפיו הוא עלו להפיץ את משנתו אינו נכון. "אין בכוונתי להפיץ שום מידע. אין לי היום שום משנה כיוון שמה שעשיתי היה מעשה חד פעמי", ציין בעניין רצח יצחק רבין ז"ל.

עמיר שהה בכלא רימונים, אך הועבר לכלא שיטה לפני יותר משנה. העברתו לכלא שיטה נעשתה בעקבות ראיונות שעמיר העניק לכלי תקשורת שונים ללא הסכמה מצד שירות בתי הסוהר.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק