חטיפת המיליונרית מי-ם: הקלטות נחשפות

במשך שלושה ימים הוחזקו המיליונרית והעוזרת שלה מי-ם באיומים בדירת מסתור, כשהחוטפים דורשים מהן להתקשר אל קרוביהן לבל יחשדו שמשהו קרה. הערב אנחנו מביאים את הקלטות הסתר של השיחות האלה, שבעזרתן הצליחה המשטרה לאתר אותן ולשחרר אותן

שלושה ימים הוחזקו המיליונרית מירושלים ועוזרת הבית שלה בדירה בפתח תקווה. החוטפים הגיעו קודם לכן לדירת הפאר של המיליונרית בעיר. אחד מהם נקש בדלת והציג את עצמו כשליח דואר. אחר כך הגיעו היתר, כפתו את עוזרת הבית ואמרו למיליונרית כי שותפם לשעבר ברוסיה התאבד וחייב להם שלושה מיליון דולרים וחצי.

הם הורו לשתיים להתקשר לקרובי משפחתן וחברים, כדי להודיע כי ייעדרו כמה ימים. חלק מהשיחות הגיעו לידי חדשות 2. "מחר או מחרתיים אהיה בבית", נשמעת באחת השיחות עוזרת הבית אומרת לבתה. "אל תתרגשי, הכל בסדר. אני לא יכולה להגיד עכשיו כלום. לכי לעבודה ושהכל יהיה רגוע".

אחרי שלקחו מהדירה תכשיטים, מחשבים ניידים ודברי ערך, יצאו החוטפים עם שתי הנשים לדירת המסתור בפתח תקווה. הם ביקשו מהמיליונרית שתעביר לסניף הבנק שלהם בלוקסמבורג הוראה להעביר שלושה מיליון דולרים וחצי לחשבונו של אחד החוטפים בבולגריה.

"אל תתפלאי, תעשי את מה שכתבתי"

המיליונרית העבירה הפקס, באמצעות מנהלת החשבונות שלה. "עוד מעט יגיע פקס", נשמעת המיליונרית בשיחה עם מנהלת החשבונות. "אל תתפלאי מכלום, תעשי את כל מה שכתבתי ותעבירי את הסכום הזה לאירו". מנהלת החשבונות הרגישה שמשהו מוזר קורה: טון הדיבור, הפקס המוזר - ובגלל זה הלכה למשטרה.

המשטרה החלה להקליט בעקבות התלונה את השיחות היוצאות של שתי החטופות. באמצעות איכון מכשירי הסלולר, סגרו השוטרים על הדירה בירושלים, והחוטפים נעצרו כשנסעו מהדירה. בדירה עצמה נמצא ארסנל נשק, והחקירה העלתה כי אחד החוטפים תכנן לרצוח אדם וכי הכנופייה כולה הייתה מעורבת בשוד בנק אלים.

השבוע תבקש הפרקליטות לבקש להאריך את מעצרם של ארבעת החוטפים עד תום ההליכים המשפטיים נגדם. פרקליטו של הנאשם המרכזי כופר בשמו באישומים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק