אישום: התבצר בשגרירות טורקיה עבור מקלט מדיני

פרקליטות מחוז ת"א הגישה הבוקר כתב אישום נגד נדים אנג'אד, פלסטיני שהתפרץ בחודש אוגוסט לבניין שגרירות טורקיה בעיר ואיים לפגוע בעובדיה כדי להשיג מקלט מדיני. אנג'אז יואשם בעבירות של סחיטה באיומים, כניסה והתפרצות בנסיבות מחמירות ושהות בישראל שלא כחוק. הפרקליטות מבקשת להאריך מעצרו עד תום ההליכים נגדו

סחיטה באיומים, כניסה והתפרצות בנסיבות מחמירות, עבירות של איומים, שהות בישראל שלא כחוק: אלו חלק מהאישומים שמופיעים בכתב האישום שהוגש הבוקר נגד נדים אנג'אז, תושב רמאללה שהתבצר בשגרירות טורקיה בישראל בחודש אוגוסט וגרם למהומה בתל אביב.

כתב האישום טוען שאנג'אז, שהגיע ב-17 באוגוסט לשגרירות טורקיה ברחוב הירקון בתל אביב, ואיים לפגוע באנשים לשם קידום דרישותיו תוך איומים שיגרום לנזק למדינת ישראל. מכתב האישום עולה שמטרתו של אנג'אז הייתה לחדור לבניין השגרירות כדי לגרום לרשויות ישראל וטורקיה להיענות לדרישותיו ולזכות למקלט מדיני. כדי להשיג את מטרתו, השתמש הנאשם באמצעים שונים בהם אקדח דמה, סכין באורך 20 ס"מ ובנזין בבקבוק.

בנוסף לאיומים, דאג אנג'אז לסיקור תקשורתי על מנת להשיג חשיפה מירבית למעשיו. מכתב האישום עולה שהוא התקשר לכתב חדשות 2 לאוהד חמו ולעיתונאי נתיב נחמני, ודיווח להם שהגיע לשגרירות. "השתלטתי על בני ערובה, אם לא ייענו לי אני אשרוף אותם, יש לי נשק, בנזין ומטען חבלה", אמר בשיחה והוסיף "שארדואן - אותו אני מכבד - ייתן לי מקלט מדיני".

לצד כתב האישום, פרקליטות מחוז תל אביב ביקשה גם להאריך את מעצרו של אינג'אז עד תום ההליכים נגדו. בין היתר ייתכן כי בקשה זו נובעת מעברו של אינג'ז, שהתבצר בחודש אוגוסט 2006 בשגרירות בריטניה בתל אביב.

מתבצר סדרתי?

גם אז, כמו היום, ביקש מקלט מדיני ואיים שהוא חמוש. בשעות הצהריים הוא נכנס לשגרירות בריטניה אמר שהוא חמוש ואיים להתאבד בירייה. כעבור שעות ארוכות, רק בשעה 22:30 בלילה, הצליח כוח ימ"מ להשתלט עליו בפעולת הסחה.

מאבטחי השגרירות הסבירו אז לשוטרים כי אינג'ז דילג מעל החומה המקיפה את הבניין, רץ לחניון ומשם החל לצעוק שברשותו אקדח ושאם לא ייענו לדרישותיו יתאבד. שגריר בריטניה בישראל היה באותה שעה בבניין, אך בניגוד לטורקים - החליט להפקיד את הטיפול באינג'ז בידי משטרת ישראל, למרות ששטח השגרירויות אינו ישראלי.

טורקיה: "הוא ניסה לחטוף את הקונסול"

בהודעה שפרסם משרד החוץ באנקרה ערב הפריצה לשגרירות טורקיה בתל אביב, נמסר כי "אדם שטוען שהוא פלסטיני ניסה להיכנס לשגרירות שלנו בתל אביב כשעל גופו סכין. הוא טען שהוא נושא אקדח שהתברר כאקדח צעצוע, באמצעותו שבר את החלון של חדר הקבלה בשגרירות. הוא החל לצעוק ודרש מקלט מדיני".

עוד פורסם מטעם טורקיה, כי "הוא ניסה לקחת את הקונסול כבן ערובה אך איש ביטחון של השגרירות התערב והשתלט על האיש. עכשיו הוא נחקר על ידי אנשי השגרירות בתל אביב שמנסים לוודא מי בדיוק האיש".

מאבטחי השגרירות פתחו באש במהלך עימות שהתפתח במקום. נדים אינג'ז נפצע באירוע באורח קל עד בינוני.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ירי בשגרירות - סיקור מיוחד:

פצוע מירי בשגרירות טורקיה בתל אביב

טורקיה: "הוא ניסה לקחת את הקונסול כבן ערובה"