התעלל מינית באשתו ונשלח ל-15 שנה בכלא

תושב השרון הורשע באונס ובהשפלת רעייתו, לאחר שהתעלל בה קשות. מגזר הדין עולה תמונה קשה של התעללות מינית, שכללה ביצוע מין אוראלי ואנאלי ללא הפסקה והטלת מימיו של הגבר בפיה של האישה, וזאת מבלי שהוא מאשר לה להתקלח. "הנאשם פיתח דפוס התנהגות חולני", כתב השופט בגזר הדין

"הנאשם הבין היטב את חומרת מעשיו". צילום ארכיון (חדשות 2)

15 שנות מאסר בפועל ועוד שנתיים על תנאי – זהו העונש שנגזר היום בבית המשפט המחוזי בחיפה על תושב השרון בשנות ה-20 לחייו, שהורשע בשורה ארוכה ביותר של עבירות מין באשתו, בהן מעשה סדום, תקיפה הגורמת חבלה ממשית בנסיבות מחמירות, איומים והדחה בעדות.

מסכת האלימות שהפעיל הנאשם כלפי אשתו הגיעה לשיאה בתקופה שבין יולי לנובמבר 2009, במהלכה נהג בין היתר להכותה, לגרום לה לחבלות של ממש, לאיים עליה ולבצע בה מעשי סדום בניגוד לרצונה.

בתקופה זו חיה האישה באווירת פחד וכפיה, נוכח אלימותו הפיזית של הנאשם, ונאלצה לא פעם לבצע מין אוראלי ואנאלי בניגוד לרצונה. באחד המקרים, הנאשם אף הטיל את מימיו בפיה ועל גופה, ולמרות תחנוניה ללכת להתקלח, הוא המשיך וביצע בה מעשה סדום עד שהגיע לסיפוקו המיני. 

"הנאשם רמס את כבודה של אשתו עד עפר"

האישה צייתה לבעלה מפחד האלימות שהפעיל כלפיה, תוך שהוא נהג להגיד לה: "זה מה שמגיע לאישה שמשקרת". אירועים אלה ואחרים של מין אוראלי ומעשי סדום שהיו מנת חלקה של המתלוננת לוו לא אחת בהשפלות ואלימות פיזית ומילולית.

הרכב השופטים בראשות אב בית הדין יוסף אלרון והשופטים משה גלעד ואברהם אליקים כתבו כי המסכת העובדתית לה אחראי הנאשם הינה בין החמורות שהובאו בפני בית המשפט. "הנאשם הפך את בת זוגו לכלי למימוש גחמותיו וסטיותיו המיניות, ולחפץ זמין בו עשה ככל העולה על רוחו", כתב השופט אלרון.

"הנאשם לא בחל באמצעים ובדרכים לבזותה ולרמוס את כבודה עד עפר. אם לא די היה לה למתלוננת בתלאותיה עת חיה לצידו בטרם מעצרו, הרי שבמהלך משפטו, ישב מחויך בכל פה לנוכח עדותה בדבר מעשיו בגופה ובכבודה ונראה כי אין במילים די לבטא את הסלידה ממעשיו", נכתב עוד בגזר הדין.

"פיתח דפוס חשיבה חולני"

עוד הבהיר השופט כי לחובת הנאשם יש לזקוף, בראש ובראשונה, את הפגיעה הנפשית הבלתי הפיכה שגרם לאשתו,  ממנה היא עדיין מתקשה להשתקם. "הנאשם הבין היטב את חומרת מעשיו, כפי שהיה מבין כל מי שהינו בעל מוסר אנושי, ולו הבסיסי ביותר. אלא שהנאשם סבר כי יש בכוחו להטיל את אימתו על המתלוננת עד כי קולה לא יישמע, ובכך טעה", כתבו השופטים.

"במקרים מסוג זה", נכתב בהכרעת הדין, "מפתח בן הזוג הפוגע דפוס חשיבה חולני אשר רואה בהסכם הנישואין כזכותו החוקית לפגיעה באוטונומיה, כבודה ורצונה של בת זוגתו, על כלל רובדי חייה וכך גם ברובד המיני. יש להוקיע התנהלות שכזו תוך הבחנה ברורה בין מערכת יחסים משברית אף באופן קיצוני אליה נקלעים בני זוג, לבין התנהגות אלימה המלווה בפגיעה מינית קשה, המרסקת את נפשה של בת הזוג עד כדי איבוד תחושת ביטחונה האישי. הבחנה זו  חייבת להיות ברורה ומונפת כדגל אדום לעיני כל מי שרק רואה".