באמצע היום: חיסול חשבונות בנצרת

סכסוך חמולות מתמשך בנצרת גבה כבר את חייהם של ארבעה בני אדם. בחודש שעבר נרצחו שני בני אדם נוספים. כל זה קורה לאור יום ברחוב מרכזי בעיר. גם אחרי הירי, איש מעדי הראייה לא מוצא לנכון להתערב ולעזור לקורבנות

זה קורה לאור יום ברחוב ראשי בנצרת: מאות בני אדם מסביב, עשרות עסקים פתוחים, אבל לבני משפחת חמודה זה לא ממש משנה. הם מזהים במכונית הגולף הלבנה אב ובנו ממשפחת שתווי היריבה, וזה מספיק.

הבן מיד מותקף באגרופים, האב מנסה לצאת מהרכב אך נורה ברגלו על ידי אדם שמגיח מאחור. בהמשך אותו חשוד ממשיך לירות באב שלוש פעמים עד שזה התמוטט ונשכב לדמם על הכביש. כל האירוע הזה תועד במצלמות האבטחה שהותקנו בסמוך לתקרית.

רק אחרי דקות של מתקפה אלימה, הצליח הבן לעבור למושב הנהג ולברוח מהמקום - האב פצוע אנוש נותר על הכביש, אבל התוקפים ממשיכים לתקוף: הם גוררים אותו וזורקים אותו על המדרכה. אחר כך מנסים להעביר את הגופה לצד השני של הרחוב - רחוק מהעסק המשפחתי שלהם. אבל כשהם מזהים את מצלמת האבטחה, הם שוב משנים כיוון לפינה אחרת.

מוטרדים יותר ממצוות הרמדאן

כל אותו הזמן עומדים וצופים מסביב עשרות בני אדם, אבל איש מהם לא מתערב, לא מעניק סיוע, או חלילה מתקשר למשטרה. עורכי הדין של שני הצדדים אומרים כי לא מדובר בסכסוך חדש בין שתי המשפחות, ומייחלים כי יימצא פיתרון והסכסוך יסתיים.

ומה בעניין החשוד ברצח, שניות לאחר שירה בחף מפשע? הוא ממשיך להסתובב בזירת הרצח, מטייל בין העסקים, מפגין כוח. בכתב אישום שהגישה השבוע פרקליטות מחוז צפון נטען כי שלושת הנאשמים ברצח דאגו להחליף חולצות וניסו למחוק את הצילומים המרשיעים מהמחשב.

בסופה של הפרשה הוגשו שלושה כתבי אישום באשמת רצח, אבל אותם מטרידים יותר מצוות הרמדאן וקיום הצום - מאשר ההאשמות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק