אייל גולן ושרית חדד עונים לזמר היווני: "תביעה? הוא צריך להודות לנו"

ההופעה המשותפת של אייל גולן ושרית חדד עם הזמר היווני ניקוס ורטיס הסתיימה בתביעה על הזכויות ל-DVD. גולן וחדד השיבו השבוע לתביעה, וטענו כי ורטיס "אינו נערץ בישראל" וכתב התביעה מסולף

גולן וחדד, ארכיון (מאקו)

גולן וחדד משיבים אש: לאחר שהזמר היווני ניקוס ורטיס הגיש נגדם תביעה, הזמרים אייל גולן ושרית חדד טוענים שהתביעה נגדם "מסולפת" וכי הם רשאים להפיץ את הקלטת המופע המשותף. כתב ההגנה של גולן וחדד אף טוען כי ורטיס "כלל אינו נערץ ואינו פופולרי בישראל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הזמר שהופיע עם גולן וחדד ביוני 2014 דרש לעצור את מכירת הדיסקים מהמופע המשותף, ותבע מהשניים 600 אלף שקלים. שני הזמרים הגיבו לטענות, באמצעות עורכי הדין עידו חיטמן וגיא קורתני ממשרד יגאל ארנון ושות' ועו"ד יפעת בן דוד, וגרסו כי התביעה היא "בקשת סרק שהוגשה מטעמים פסולים וסיכוייה להתקבל אפסיים, ומשכך דינה לדחייה".

בכתב ההגנה שהוגש השבוע נטען כי ורטיס "אינו תם לב ובוודאי שאינו נקי כפיים", ולדבריהם הוא הסכים במסמך בין הצדדים להעניק לחברת 'מיוזיק גרופ' שהפיקה את המופע "את הזכות לשכפל, להפיץ, לצלם, להקליט ולשדר את חלקי ההופעה המשותפת". כמו כן נטען כי ורטיס העלים מספר תכתובות שקשורות למופע כדי לטעון לצדקתו.

שרית חדד וניקוס ורטיס, ארכיון (מאקו)

"הופעתו הקודמת לא נחלה הצלחה מסחרית"

"המבקש מנסה להתנער מלשון ההסכם על מנת לגרוף רווחים נוספים בניגוד למוסכם", טענו עורכי הדין. "כל ההסכמים נוסחו באנגלית, שפה שהמבקש שולט בה ללא כל קושי". בכתב ההגנה נחשף כי ורטיס קיבל עבור ההשתתפות במופע 75 אלף אירו, ו"חתם מרצונו החופשי והטוב על ההסכם".

על מנת לפגום במוניטין של ורטיס, טענו עורכי הדין כי "הופעתו הקודמת לא נחלה הצלחה מסחרית והמבקש אינה כה נערץ בישראל כפי שהוא מעיד על עצמו". בכתב ההגנה ציינו נציגיהם של גולן וחדד כי לעמודיו הרשמיים של ורטיס יש כ-2,800 אוהדים לעומת 276 אלף לאייל גולן ו-186 אלף לשרית חדד.

עורכי הדין ציינו כי נמכרו אלפי תקליטורים בלבד: "מדובר בכמות שאין בה כל רווח ממשי, אם בכלל". בבקשתם לדחות את התביעה על הסף, טענו הפרקליטים כי "כל שנותר לו הוא להודות לאייל גולן ולשרית חדד על ההזדמנות שנתנו לו להיחשף לקהל מעריציהם. המשיבות הן שתורמות לקריירה של המבקש בישראל ולא הוא לשלהן".