24 שנה אחרי: כתב אישום לרוצח

עלי קראעין, תושב מזרח י-ם, נעצר בארה"ב בגין עבירות הונאה, אלא שעם מעצרו התברר: מדובר ברוצח של אמירה ג'בריס ז"ל במלון דיפלומט בת"א, שנמלט מהארץ מיד לאחר הרצח בשנות ה-80. בית המשפט המחוזי הגיש נגדו היום כתב אישום לאחר 24 שנים. "לא חלה שום התיישנות על עבירת הרצח", אמרו בפרקליטות

פרשת רצח שאירע לפני יותר מעשרים שנה הסתיים היום בכתב אישום בבית המשפט המחוזי בתל אביב: עלי קראעין, בן 56 תושב מזרח ירושלים, מואשם שרצח אישה בתל אביב לפני לא פחות מ-24 שנה. הסגרתו של העבריין הנמלט התבצעה הודות למעצרו בגין עבירות הונאה בארצות הברית, שחשפו גם את עברו הפלילי בישראל.

על פי כתב האישום, רצח קראעין את אמירה ג'בריס על רקע רומנטי במלון "דיפלומט" ברחוב הירקון בתל אביב ביום הראשון של שנת 1986. כבר אז חשדו בו בלשי המשטרה, אולם שעות ספורות לאחר הרצח הוא נמלט מהארץ לירדן מתוך כוונה למצוא מקלט בארצות הברית. הוא הצליח להתחמק מידי החוק במשך 16 שנים - אלא שהאיש לא השכיל להתרחק מהעולם הפלילי.

בשנת 2002 הוא נעצר ונשפט בגין עבירות הונאה. עם מעצרו נחשף עברו הפלילי, ובעקבות שיתוף פעולה של רשויות החוק האמריקניות והישראליות - הוא הוסגר לפני כשבוע לידי המשטרה בישראל. מהפרקליטות נמסר כי לא חלה שום התיישנות על עבירת הרצח, שכן מאז שבוצע המעשה ועד היום, התנהלו הליכי חקירה משטרתית.

למרות שלא שהה בישראל במשך כל אותן שנים, לא זכה קראעין לקבלת פנים חמה במיוחד. הוא נעצר מיד עם נחיתתו בשדה התעופה והועבר מיידית לחקירת צוות מיוחד שהוקם במרחב ירקון, שם השלימו את פרטי הרצח החסרים. מהחקירה עלה כי קראעין הודה שחנק את ג'בריס למוות אך טען להגנתו "כי תפס את בת זוגו בגרונה, כדי להרחיקה ממנו מכיוון שניסתה לתקוף אותו".

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק