אנס את 5 אחייניו במשך 23 שנים - ונידון ל-14 שנות מאסר

בית המשפט המחוזי בחיפה גזר היום 14 שנות מאסר על תושב הקריות, שתקף מינית במשך 23 שנים את 5 אחייניו וביצע בהם מעשים מגונים - בעודם ילדים. "הנאשם הרס את חייהם", כתבו השופטים בגזר הדין. "המעשים השפלים נעשו תוך ניצול האמון שנתנו בו"

הורשע באונס 5 אחייניו. אילוסטרציה (חדשות 2)

בבית המשפט המחוזי בחיפה נגזרו היום 14 שנות מאסר בפועל על תושב הקריות בן 56, שהורשע כי תקף מינית וביצע מעשים מגונים בחמשת אחייניו ב-23 השנים האחרונות. הנאשם הורשע גם בסעיף מעשים מגונים בכפיה, ונידונו עליו בנוסף לעונש המאסר בפועל גם שנתיים מאסר על תנאי וסכום פיצוי כולל הנאמד ב-410 אלף שקלים לחמשת הילדים בהם התעלל.

רוצים לקבל עוד עדכונים נוספים בנושא? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

מעשיו הנוראיים של הנאשם נפרסו, כאמור, על פני 23 שנים, בהם תקף מינית את חמשת ילדיו של אחיו. ב-1986 החל הנאשם במעשים הקשים, כשתקף את הילד הראשון, ש' (היום בן 37), כשהיה בן 12. במשך ארבע שנים ביצע בילד מעשים מגונים וביקש ממנו לבצע בו מעשים דומים.

במקביל, עולה מגזר הדין כי הנאשם תקף גם את י', אחותו של ש' (היום בת 35 שנה) - שהייתה אז בת 11. הוא הבטיח לתת לה כסף, ולאחר שהגיעה לביתו ביצע בה מעשים מגונים מספר רב של פעמים. במשך שלוש שנים תקף הנאשם את י'.

במספר הזדמנויות תקף הנאשם גם את אחייניתו בת ה-15 שהתגוררה בשכנות אליו. הוא ביצע בה מעשים מגונים וביקש ממנה לעשות בו מעשים דומים עד שהגיע לסיפוק מיני. מגזר הדין עולה כי המעשים השונים התרחשו בביתו של הנאשם, במחסן ביתו, בביתה של אחייניתו כשהוריה לא היו בבית, ואפילו בשיחים שליד בית ספר סמוך.

גם את אחייניתו ל' בת ה-10 תקף הנאשם וביצע בה מעשים מגונים עד שהגיע לסיפור. בגזר הדין נטען כי המעשים הקשים שביצע ב-ל', נעשו במחסן ביתו של הנאשם.

"הרס את חייהם של חמשת אחייניו הקטינים"

"הנאשם הורשע בביצוע מעשים מגונים רבים מאוד לאורך זמן רב בחמשת אחייניו, כולם קטינים בעת ביצוע העבירות", כתבו השופטים בהחלטתם. "הנאשם, שהיה מודע למצבה הקשה של משפחת אחיו, ניצל בעורמה את האמון שנתנו בו המתלוננים בהיותו בן בית. מעשיו של הנאשם בוצעו לשם גירוי, סיפוק או ביזוי מיני".

"מעשיו השפלים של הנאשם נעשו תוך ניצול האמון שנתנו בו אחייניו הצעירים", הוסיפו השופטים בהחלטתם. "הנאשם בהתנהגותו הרס את חייהם של חמשת אחייניו הקטינים אשר לכל אורך ימי חייהם יישארו עם הצלקות הנפשיות שגרם להם".

השופטים המשיכו: "אל לה לחברה להסכים עם פגיעות חמורות בגופם ובנפשם של קורבנות עבירות מין, בעיקר עת מבוצעות הן לאורך זמן ולא ניתן לעמוד על מלוא השלכותיהן על נפש הקורבנות, ולהוקיע את עבריין המין ולבודדו מהחברה לתקופה ארוכה".