אשתו של זדורוב: "אין פה צדק, נערער לעליון"

אולגה זדורוב, שהייתה משוכנעת כי בית המשפט יזכה את בעלה מרצח תאיר ראדה, סערה הבוקר בצאתה מאולם הדיונים בו הורשע בעלה. "על סמך מה דחה בית המשפט את העבודה של המומחים שלנו?", תהתה בראיון לערוץ החדשות והבטיחה לערער: "יש לנו חוות דעת שאומרות אחרת"

"אנחנו נמשיך עם זה לבית המשפט העליון אם פה אין צדק" - כך אומרת היום אולגה זדורוב, אשתו של רומן זדורוב, בתגובה ראשונה להכרעת הדין של בעלה. "על סמך מה דחה בית המשפט את העבודה של המומחים שלנו?", תהתה זדורוב עם יציאתה מאולם בית המשפט.

"למה ירון שור (המומחה מטעם המשטרה) יותר אמין?", המשיכה זדורוב. "מי קבע את זה? בגלל שהוא היחיד פה בארץ?. אנשים רצו לעזור, אנשים עם ידע וכשרונות. ובגלל שירון שור קשור למשטרה והוא היחיד פה אז לקחו את החוות דעת שלו".

לדבריה, להגנה יש ראיות אחרות: "יש לנו חוות דעת שאומרות אחרת, שזה לא מתאים בכלל. אני מאוכזבת מכל מערכת המשפט. חשבתי שהיום, ב-2010, כבר הגענו למשפט יותר צודק". מוקדם יותר, לפני הכרעת הדין, הביעה זדורוב תקווה כי בעלה ייצא זכאי ו"יוכל לפגוש את בתו, שנולדה כמה ימים לאחר שנעצר".

הכרעת הדין: שלושה שופטים - פה אחד 

הבוקר הורשע זדורוב בפרשת הרצח שהסעירה את המדינה כולה לפני כארבע שנים. "נקבע כי מדובר במארג ראייתי, איכותי, צפוף, אשר לא הותיר ספק בדבר אשמתו של הנאשם רומן זדורוב ברצח", כתבו סגן נשיא בית המשפט השופט יצחק כהן והשופטים חיים גלפז ואסתר הלמן. "אין לנו כיושבים בדין לא חרבות ולא כידונים, לא מטוסים ולא תותחים, בפנינו הראיות כפי שהונחו על שולחננו, ההלכות הקובעות, מצוות המחוקק ושורת ההגיון".

"הנאשם שיקר במצח נחושה בביהמ"ש, נהג במניפולטיביות, הלך ביום הרצח בעקבות המנוחה, הסתיר את אוזניות הנגן מתחת לחולצתו על מנת שלא תתלכלכנה ואז, בקור רוח, שיסף את גרון המנוחה, השליך את המכנסים שלבש ביום הרצח, שבר והעלים את להב הסכין היפנית בה ביצע את הרצח הנתעב וניקה את נעליו ואת טבעת הנישואין שענד מדם המנוחה".

התביעה: "נפל דבר"; ההגנה: "החלטה שיש עמה קלון"

בצאתה מאולם הדיון בו ניתנה הכרעת הדין, אמרה אולגה, אשתו של המורשע, בשיחה מיוחדת עם חדשות 2: "אני מאוד מאוכזבת, נערער לבית המשפט העליון איבדתי את האמון במערכת בתי המשפט". לדבריה, הכרעת הדין נפלה רק בגלל שהשופטים האמינו לגרסת המומחים בזירת האירוע שהובאו מטעם התביעה, ולא מטעם ההגנה. "אני לא מבינה למה הסתמכו רק עליהם", אמרה.

"אני המום ומופתע כרבים נוספים. תם - ולא נשלם", אמר בתום הדיון עו"ד דוד שפיגל, המייצג את זדורוב. "נערער לעליון, בלי שום ספק. אני מכבד את בית המשפט, אך לעניות דעתי נעשתה כאן טעות איומה של התייחסות לפרשנות, התעלמות מסימני השאלה בחומר הראיות, ואני מרשה לעצמי לומר משפט קשה: להחלטה הזו יש קלון".

ממשטרת מרחב הגליל נמסר הבוקר בתגובה להכרעת הדין: "משטרת ישראל ובהם חוקרי מרחב גליל פעלו במקצועיות וברגישות על מנת לפענח את אחד ממקרי הרצח הקשים שזעזעו את כל תושבי המדינה. בחקירה זו הושקעו מאמצים ומשאבים רבים על מנת להגיע לחקר האמת. ועל מנת לספק הסבר לכל כיוון חקירה שעלה. היום בית המפשט אמר את דברו, וסמך את ידיו על איכות החקירה ועבודת הפרקליטות".

"אפשר לומר שהיום נפל דבר", אמרו היום התובעות מטעם פרקליטות מחוז הצפון, עו"ד מירית שטרן ושילה ענבר, בהודעה מיוחדת לאחר הכרעת הדין. "בית המשפט בהרכב של שלושה שופטים אמר את דברו בקול רם וצלול באופן שאנחנו תקווה שישים קץ לחרושת השמועות והספקולציות חסרות האחריות, שפוזרו בתקשורת במטרה לזרות חול בעיני הציבור. העדפנו לנהל את המערכה לא בתקשורת אלא בבית המשפט".