גזר הדין של זדורוב: מאסר עולם

רומן זדורוב, שהורשע הבוקר פה אחד ברצח הילדה תאיר ראדה ז"ל, נשלח למאסר עולם. "מדובר במארג ראייתי ואיכותי שלא הותיר ספק בדבר אשמתו", כתבו השופטים, "הוא שיסף את גרונה בקור רוח". צפו בתגובות על גזר הדין, היום בבית המשפט

בית המשפט המחוזי בנצרת גזר בשעות הצהריים עונש מאסר עולם על רומן זדורוב, שהורשע הבוקר ברצח הילדה תאיר ראדה ז"ל, לפני כארבע שנים וחצי בבית הספר בו למדה בקצרין. כאן בחדשות 2 באינטרנט אנו מעבירים בשידור חי את כל העדכונים מבית המשפט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים בפרשה? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק  

שופטי המחוזי הטילו על הנאשם עונש מאסר עולם בגין עבירת הרצח וכן עונש שנתיים מאסר בפועל בחופף למאסר העולם. בנוסף, נגזרה על זדורוב שנת מאסר אחת על תנאי למשך שנתיים.

"נקבע כי מדובר במארג ראייתי, איכותי, צפוף, אשר לא הותיר ספק בדבר אשמתו של הנאשם רומן זדורוב ברצח", כתבו סגן נשיא בית המשפט השופט יצחק כהן והשופטים חיים גלפז ואסתר הלמן בהכרעת הדין, מוקדם יותר הבוקר. "אין לנו כיושבים בדין לא חרבות ולא כידונים, לא מטוסים ולא תותחים, בפנינו הראיות כפי שהונחו על שולחננו, ההלכות הקובעות, מצוות המחוקק ושורת ההגיון".

"הנאשם שיקר במצח נחושה בביהמ"ש, נהג במניפולטיביות, הלך ביום הרצח בעקבות המנוחה, הסתיר את אוזניות הנגן מתחת לחולצתו על מנת שלא תתלכלכנה ואז, בקור רוח, שיסף את גרון המנוחה, השליך את המכנסים שלבש ביום הרצח, שבר והעלים את להב הסכין היפנית בה ביצע את הרצח הנתעב וניקה את נעליו ואת טבעת הנישואין שענד מדם המנוחה".

התביעה: "נפל דבר"; ההגנה: "החלטה שיש עמה קלון"

בצאתה מאולם הדיון בו ניתנה הכרעת הדין, אמרה אולגה, אשתו של המורשע, בשיחה מיוחדת עם חדשות 2: "אני מאוד מאוכזבת, נערער לבית המשפט העליון איבדתי את האמון במערכת בתי המשפט". לדבריה, הכרעת הדין נפלה רק בגלל שהשופטים האמינו לגרסת המומחים בזירת האירוע שהובאו מטעם התביעה, ולא מטעם ההגנה. "אני לא מבינה למה הסתמכו רק עליהם", אמרה.

"אני המום ומופתע כרבים נוספים. תם - ולא נשלם", אמר בתום הדיון עו"ד דוד שפיגל, המייצג את זדורוב. "נערער לעליון, בלי שום ספק. אני מכבד את בית המשפט, אך לעניות דעתי נעשתה כאן טעות איומה של התייחסות לפרשנות, התעלמות מסימני השאלה בחומר הראיות, ואני מרשה לעצמי לומר משפט קשה: להחלטה הזו יש קלון".

ממשטרת מרחב הגליל נמסר הבוקר בתגובה להכרעת הדין: "משטרת ישראל ובהם חוקרי מרחב גליל פעלו במקצועיות וברגישות על מנת לפענח את אחד ממקרי הרצח הקשים שזעזעו את כל תושבי המדינה. בחקירה זו הושקעו מאמצים ומשאבים רבים על מנת להגיע לחקר האמת. ועל מנת לספק הסבר לכל כיוון חקירה שעלה. היום בית המפשט אמר את דברו, וסמך את ידיו על איכות החקירה ועבודת הפרקליטות".

"אפשר לומר שהיום נפל דבר", אמרו היום התובעות מטעם פרקליטות מחוז הצפון, עו"ד מירית שטרן ושילה ענבר, בהודעה מיוחדת לאחר הכרעת הדין.

"בית המשפט בהרכב של שלושה שופטים אמר את דברו בקול רם וצלול באופן שאנחנו תקווה שישים קץ לחרושת השמועות והספקולציות חסרות האחריות, שפוזרו בתקשורת במטרה לזרות חול בעיני הציבור", לדברי הפרקליטות. "העדפנו לנהל את המערכה לא בתקשורת אלא בבית המשפט".

הרצח שהסעיר את המדינה

ב-6 בדצמבר 2006 נמצאה גופתה של ראדה, בת 13 מקצרין שברמת הגולן, בחדר השירותים בבית ספרה "נופי גולן". על גופתה נמצאו סימני דקירה רבים וניכר כי היא נרצחה באכזריות רבה. במהלך החקירה נבדקו כיווני חקירה רבים, אולם בסופם נעצר חשוד אחד בפרשה: רומן זדורוב, פועל בניין בן 32 שעבד ביום הרצח בשטח בית הספר.

כת השטן, סמים ורצח של בני נוער - אלו רק חלק מההשערות שהעלו חבריה של תאיר לבית הספר ותושבי קצרין. כשבועיים לאחר הרצח הודיעו במשטרה כי הוא פוענח. זדורוב, פועל בנייה שעבד בבית הספר, על פי הודעת המשטרה, הודה ושחזר את הרצח המזעזע.

הודעת המשטרה רק עוררה גל נוסף של השערות בנושא. גם המשפחה של תאיר אמרה לאחר ההודאה כי "יש לנו תחושה שיש משהו לא פתור". בתחושה הציבורית של אותם ימים ניכר כי המשטרה כנראה מיהרה לדווח על התעלומה שנפתרה.

לאחר מספר חודשים חזר בו זדורוב מהודאתו. "לא רצחתי", הודיע לבית המשפט. בפרקליטות המשיכו לטעון כי זדורוב הוא הרוצח של תאיר ראדה. היום, כאמור, התבררה האמת בבית המשפט.