הבוקר: יום הדין של רומן זדורוב

אחרי כמעט 4 שנים, תגיע היום לקיצה אחת מפרשיות הרצח הקשות והמסתוריות שאירעו בישראל. בית המשפט יכריע: האם רומן זדורוב הוא זה שרצח את הילדה תאיר ראדה בשירותי בית הספר, או שמא מדובר בהודאה שניתנה בלחץ המשטרה בעוד הרוצח ממשיך להסתובב חופשי? הצטרפו לשידור החי מבית המשפט החל מ-9 בבוקר בחדשות 2 באינטרנט

פרשת רצח הילדה תאיר ראדה ז"ל, שהסעירה את המדינה כולה לפני כארבע שנים, צפויה להגיע הבוקר לסיומה עם הכרעת הדין שימסרו שופטי בית המשפט המחוזי בנצרת. כאן בחדשות 2 באינטרנט נעביר בשידור חי בערוץ החדשות את כל העדכונים מבית המשפט בנצרת החל מהשעה 9:00 בבוקר.

רוצים לדעת כשתתקבל הכרעת הדין? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק  

זדורוב הגיע לבוש חולצה לבנה חגיגית. "אני אופטימית ומחכה ליום שהוא ישתחרר", סיפרה היום אולגה, אשתו של הנאשם, בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "אני מחכה שנהיה יחד ושהוא ילמד להכיר את הילד שנולד לו כמה ימים לפני שנעצר".

סגן נשיא בית המשפט, יצחק כהן, והשופטים אסתר הלמן וחיים גלפז, יכריעו בסוגייה: האם טענות משפחתו של הנאשם על ליקויים בחקירת המשטרה יתבררו כנכונות, או שמא תתקבל עמדת הפרקליטות לפיה רומן זדורוב הוא העומד מאחורי רצח הילדה תאיר?

ב-6 בדצמבר 2006 נמצאה גופתה של ראדה, בת 13 קצרין שברמת הגולן, בחדר השירותים בבית ספרה "נופי גולן". על גופתה נמצאו סימני דקירה רבים וניכר כי היא נרצחה באכזריות רבה. במהלך החקירה נבדקו כיווני חקירה רבים, אולם בסופם נעצר חשוד אחד בפרשה: רומן זדורוב, פועל בניין בן 32 שעבד ביום הרצח בשטח בית הספר.

הרצח שהסעיר את המדינה

כת השטן, סמים ורצח של בני נוער - אלו רק חלק מההשערות שהעלו חבריה של תאיר לבית הספר ותושבי קצרין. כשבועיים לאחר הרצח הודיעו במשטרה כי הוא פוענח. זדורוב, פועל בנייה שעבד בבית הספר, על פי הודעת המשטרה, הודה ושחזר את הרצח המזעזע.

הודעת המשטרה רק עוררה גל נוסף של השערות בנושא. גם המשפחה של תאיר אמרה לאחר ההודאה כי "יש לנו תחושה שיש משהו לא פתור". בתחושה הציבורית של אותם ימים ניכר כי המשטרה כנראה מיהרה לדווח על התעלומה שנפתרה.

לאחר מספר חודשים חזר בו זדורוב מהודאתו. "לא רצחתי", הודיע לבית המשפט. בפרקליטות המשיכו לטעון כי זדורוב הוא הרוצח של תאיר ראדה. היום, כאמור, תתברר האמת בבית המשפט.