אפרתי ערער לבית המשפט: "לא מתחשבים בעברי הביטחוני"

מאבטח הרמטכ"ל לשעבר שהורשע בניסיון אונס, יעתור היום -ברגע האחרון - לבית המשפט העליון ויבקש הקלה בעונשו. הטענה: לא התחשבו בו בנסיבות המקרה ולא לקחו בחשבון את עברו הביטחוני. הפרקליטות: מדובר בתרגיל שמטרתו למנוע מאיתנו להשיב בזמן

חודש וחצי אחרי שנידון לשמונה שנות מאסר, הגיש הבוקר מאבטח הרמטכ"ל לשעבר, ארז אפרתי, שהורשע בעסקת טיעון בניסיון אונס צעירה, ערעור על עונשו לבית המשפט העליון. זאת, בטענה כי העונש כבד מדי וכי לא נלקחו בחשבון נסיבות המקרה. היום הוא המועד האחרון להגשת ערעור כזה.

בסוף אוגוסט נגזרו על אפרתי שמונה שנות מאסר, לאחר שהורשע על פי הודאתו בניסיון לאנוס צעירה שתקף בתום מסיבת הרווקים שנערכה לו ערב חתונתו. בנוסף למאסר שנגזר עליו, הוטל על אפרתי לשלם פיצוי של מאה וחמישים אלף שקלים למותקפת.

הפרקליטות: זה תרגיל

פרקליטיו של אפרתי, עורכי הדין בני נהרי וקרן נהרי, טענו כי בית המשפט לא לקח בחשבון את מה שהם מגדירים "הנסיבות המיוחדות" של המקרה, וכן בעברו הביטחוני של אפרתי. אלו טוענים עוד כי אפרתי לא שלט במעשיו בזמן האירוע - ובכל זאת הודה באשמה ולקח אחריות על המעשה. בנוסף, יטענו עורכי הדין כי מאחר ואפרתי לא הורשע בסופו של דבר באונס - העונש נחשב לכבד מדי.

בפרקליטות רואים בהגשת הערעור "תרגיל", שכן עורכי דינו של אפרתי המתינו למעשה לרגע האחרון על פי החוק, המתיר להם לעשות זאת - מה שעשוי להקשות על הפרקליטות להגיש ערעור נגדי. אחרי גזר הדין אמרו עורכי דינו של אפרתי כי לא יערערו על העונש.

"אפרתי מצטייר כמו ד"ר גק'ל ומיסטר הייד"

הרכב של שלושה שופטים בראשות השופט חאלד כבוב השווה בגזר הדין את התנהגותו של אפרתי לסיפור המוכר על דוקטור ג'קל ומר הייד: "בדמותו של הנאשם כפי שהצטיירה בפנינו אינה עולה בקנה אחד וזאת בלשון המעטה, עם המעשים בהם הודה בבית המשפט. הסתירה התהומית בין הושטת היד לנזקקים ולחלשים לאורך השנים, לעומת הפגנת האכזריות והאלימות, מזכירים את תיאור אישיותו הכפולה של ד"ר ג'קל ומיסטר הייד".

עוד נאמר בגזר הדין כי עורכי דינו טענו שאפרתי "היה נתון במצב של שיכרות עד כי לא היה מודע למעשיו, אך לא נוכל לקבל טענה זו. מעשיו היו התגלמות האלימות והרוע". בהמשך תיארו את התנהגותו של מאבטח הרמטכ"ל כהתגשמות הסיוט ממנו חוששת כל נערה ואישה הצועדת בגפה בשעת לילה"

"העונש משקף את הפגיעה הגדולה במתלוננת", אמרה הבוקר ד"ר דנה פוגץ ממרכז נגה לנפגעות עבירה בקרייה האקדמית אונו, שליוותה את המתלוננת במהלך המשפט. "השופטים התייחסו לחומרה של נפגעות עבירות מין בישראל". לדבריה, "ראוי להחמיר בעונשם של עברייני מין, כמו ארז אפרתי, שעושים שימוש באלכוהול ומבצעים עבירות קשות במקום להפחית את האחריות". 

פרקליטתו של אפרתי, עו"ד קרו נהרי הביעה אכזבה מחומרת גזר הדין. "ציפינו שבית המשפט יתייחס גם לנסיבות האישיות ולא רק לחומרת העבירה", אמרה מחוץ לאולם בית המשפט לאחר קבלת גזר הדין.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

פרשת האונס בנמל ת"א - סיקור מיוחד:

אמה של המתלוננת נגד אפרתי משיבה לראשונה

ארז אפרתי: "יש בי המון חרטה וסליחה אמיתית"

אישום נגד המאבטח: ניסה לאנוס

צפו בשחזור של עד הראייה המרכזי לאונס בנמל ת"א

ארוסת המאבטח מתעקשת: "ארז חף מפשע"

פרקליטת המתלוננת: "הוא הפך לחיית טרף"