מדוע רוצח אלים משתחרר לחופשה?

בשבוע הבא עומד לצאת לחופשה מהכלא צעיר שהורשע בדקירתו למוות של הסטודנט צחי יעקב. הדקירה שבוצעה כך סתם, שעה שהרוצח הפר מעצר בית בחשד לדקירה אחרת. הוריו של צחי לא מוחים היום ולא מבינים מדוע אדם מסוכן כל כך, זכאי לחופשה

מדוע רוצח מסוכן יוצא לחופשי? זה היה מאותם מעשי רצח בלתי נתפסים. צחי יעקב, סטודנט בן 28 הסב את תשומת ליבו של קטין לאחר שמכיסו נפלו 100 שקלים. בתגובה דקר אותו בלבו חברו של הקטין, קטין גם הוא. צחי יעקב גסס שבוע ולבסוף מת מפצעיו.

הדוקר הורשע לאחר המקרה בהריגה ונגזרו עליו 20 שנות מאסר. במהלך חקירתו התברר כי דקר את יעקב למוות בזמן שהפר מעצר בית בו - היה נתון על דקירה חמרה קודמת שביצע. קשה להאמין אבל בשבוע הבא ייצא הדוקר הזה לחופשה מהכלא, וגם הפעם הוא יהיה נתון במעצר בית מלא ובפיקוח של בני משפחתו.

"בשביל זה אנחנו סובלים כבר חמש וחצי שנים, בגלל הדקירה הזאת", מספר בעצב נח יעקב, אביו של צחי ז"ל. "קשה לנו לחיות. אני לא חי, קשה לי מאוד". משפחתו של צחי ז"ל פנתה לשירות בתי הסוהר וקבלה על החופשה מחשש לביטחונם, לאחר שבני משפחתו של הדוקר תקפו אותם בבית המשפט.

בן משפחתו ייפקח בחופשה

"הוא היה במעצר בית תשעה חודשים והוא הסתובב רגיל", מספרת כרמלה יעקב, אמו של צחי ז"ל על המציאות שקדמה לרצח בנה. "לא הייתה ביקורת עליו, לא מבחינת החוק ולא מבחינת המשפחה", היא מוסיפה.

משירות בתי הסוהר מסרו בתגובה כי ההחלטה להוציא את האסיר לחופשה התקבלה לאחר קבלות חוות דעת של המשטרה. בשב"ס מאשרים כי על הדוקר יפקחו שני ערבים, אחד מהם בן משפחה. אך עדיין למרבה הצער, לא ניתן להבטיח כי הדוקר אכן יישאר בבית ויציית למפקחיו.

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק