בית המשפט: המשטרה אחראית למוות של ענבל עמרם ז"ל

כ-4 שנים אחרי הרצח המזעזע בפ"ת, מטיל בית המשפט את האחריות למותה של ענבל עמרם ז"ל על המשטרה ומקבל את טענת הורי הצעירה, כי ניתן היה למנוע את האסון אם השוטרים לא היו מטפלים ברשלנות בתלונה על היעלמותה. האם הכואבת: "אם היו קצת מקשיבים לנו - היא הייתה פה איתי"

התפתחות דרמטית בפרשת רצח ענבל עמרם ז"ל: בית המשפט מטיל היום את האחריות למותה של הצעירה לפני ארבע שנים בפתח תקווה בידי גנב רכב - על המשטרה. "אפשר היה למנוע את הרצח", קבע בית המשפט שדן בתביעה האזרחית. לפני חמישה חודשים חשפנו בחדשות 2 את הדוח הפתולוגי מטעם התביעה, לפיו היה ניתן להציל את הצעירה.

ענבל נדקרה על ידי הרוצח כבר בשלב ההשתלטות על הרכב שבו נהגה במהלך הלילה, אבל את גופתה מצאו חוקרי המשטרה בתוך הרכב רק למחרת בבוקר. בתווך, ניסו הוריה של ענבל להאיץ בחוקרי המשטרה לפעול והתחננו בפניהם שההיעדרות של בתם חשודה ומטרידה. לטענתם, השוטרים התעלמו מהבקשה.

"אם זה היה הילד שלהם זה היה הסיכון הכי גדול בעולם בשבילם - אבל זאת הייתה הבת שלי", מאשימה היום בכאב אמה של ענבל, חבצלת עמרם. "אם היו קצת מקשיבים לנו  - היא הייתה פה איתי. אין לי בעיה שייקחו את המקרה שלי וילמדו אותו ויחנכו את השוטרים לדרך נאותה, הגיונית יותר, אין לי בעיה שהם ידעו לשפר את יחסי האנוש שלהם".

לאחר האסון קבעה חוות הדעת של המכון לרפואה משפטית כי ענבל מתה כמעט מיד מחתך עמוק בצוואר, שגרם לה הרוצח בסביבות השעה 1 בלילה. אלא שחוות דעת שהגיעו לידינו, מטעם פרופסור זליקובסקי, מי שהיה מנהל המחלקה הכירורגית - כלי דם בבית החולים "בילינסון", ושל ד"ר חן קוגל, מומחה לרפואה משפטית, קובעות כי מותה של ענבל התרחש בשעה 6 בבוקר - וייתכן שאף מאוחר יותר. "האפשרות שמותה של המנוחה נגרם קודם לכן - היא קלושה", נכתב בחוות הדעת.

משטרת ישראל פרסמה הודעה בתגובה להחלטת בית המשפט. "פסק הדין התקבל בלשכת הייעוץ המשפטי של המשטרה, ובשלב זה בכוונת המשטרה והפרקליטות ללמוד את הפסיקה", כך לשון ההודעה.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק