הפדופיל ישוחרר וישהה במעצר בית לילי

הפדופיל אדריאן שוורץ יסיים בשבוע הבא 20 שנות מאסר בעקבות אונס של ילדה בת 10. אבל הוא לא משתחרר לגמרי - ביהמ"ש קבע היום כי למשך שנה ישהה שוורץ במעצר בית בשעות הלילה, הוא לא יוכל להתקרב למקומות בהם שוהים קטינים ולא יוכל לתקשר עם קטינות באינטרנט. ב-2009 הורשע שוורץ שוב במשפט חוזר שנערך לו, לבקשתו

בית המשפט המחוזי בתל אביב קיבל היום את בקשת פרקליטות המדינה וקבע כי הפדופיל אדריאן שוורץ, שריצה 20 שנות מאסר בעקבות אונס בת 10, ישהה במעצר בית לילי בעת שחרורו.

שוורץ צפוי להשתחרר מהכלא בשבוע הבא. לפי קביעת בית המשפט, הוא ישהה במעצר בית לילי החל בין השעות 21:00-6:00 למשך שנה. בנוסף, הוצא בעניינו צו פיקוח ובו איסור להתקרב למקומות בהם שוהים קטינים - לחמש השנים הקרובות.

הפדופיל המורשע לא יוכל גם, לפי ההחלטה, לתקשר עם קטינות באינטרנט. עורך דינו עופר אשכנזי אמר לחדשות 2 באינטרנט כי "התנאים המגבילים שביקשה הפרקליטות הינם מוגזמים".

"מעצר הביתי הלילי הזה למשך שנה הוא לא הגיוני", הוסיף עו"ד אשכנזי. "הפרקליטות הגישה את הבקשה לכך רק אתמול, מה שלא נתן לנו להתכונן וזה פוגע קשות בחופש הפעולה של מרשי". שוורץ עצמו אמר בבית המשפט היום, כי אינו מסוכן יותר.

באוקטובר ייערך דיון נוסף בעניינו של שוורץ. עורך דינו כבר הודיע כי בכוונתו לערער על ההגבלות.

הורשע שוב במשפט חוזר ב-2009

18 שנים לאחר שביצע אונס בילדה בת 10 מירושלים, בחרו השופטים בחודש יוני 2009 להרשיע את אדריאן שוורץ במשפט חוזר שנערך בבית המשפט המחוזי בתל אביב.

הרשעתו של שוורץ התקיימה אז בהליך ראשון מסוגו בארץ, בו נערך משפט חוזר לאחר שהושגה הכרעה בבית המשפט ובזמן שהנאשם כבר מרצה את עונשו. ההחלטה על עריכת משפט חוזר התקבלה בעקבות ראיית DNA חדשה שנחשפה לפני ארבע שנים, אשר לטענת שוורץ, אמורה הייתה לשלול את מעורבותו במקרה.

אלא שלמרבה ההפתעה, לא רק שבדיקת ה-DNA הובילה להרשעתו בשנית, היא גם הוכיחה בסבירות גבוהה ששוורץ אנס שתי בנות נוספות בנות 13, אישומים שמהם זוכה בעבר. על פי על פי החוק בישראל, לא ניתן להרשיע אדם בעבירה, לאחר שבית המשפט קבע את חפותו בגינה.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק