נהג הרג 5 והואשם בגרימת מוות ברשלנות

כמעט 3 חודשים לאחר תאונת הדרכים הקטלנית בין אוטובוס אגד למשאית סמיטריילר בכביש עכו-כרמיאל, הוגש היום כתב אישום נגד נהג האוטובוס שנמצא אחראי לתאונה. בהג'את גאנם, בן 25, הואשם בגרימת מוות ברשלנות של חמישה מנוסעי האוטובוס לאחר שהוחלט לא להאשים אותו בהריגה

פרקליטות מחוז צפון הגישה היום כתב אישום נגד נהג האוטובוס שהיה מעורב בתאונה בצפון בה נהרגו בחודש מאי חמישה בני אדם ו-27 נפצעו. לאחר התלבטויות רבות, הוחלט בפרקליטות להאשים את הנהג רק בגרימת מוות ברשלנות ולזנוח את סעיפי ההריגה.

הנהג בהג'את גאנם הואשם בחמישה סעיפים של גרימת מוות ברשלנות, זאת לאחר שהוחלט בפרקליטות להקל עמו בצורה משמעותית. ההחלטה על כך הגיעה לאחר שהוסכם כי בהג'את לא נהג במהירות מופרזת, וכי האחריות לתאונה נופלת גם על נהג המשאית שחנה בשוליים הצרים של הכביש. 

העונש המקסימלי שצפוי להיגזר על הנהג עומד כעת על שלוש שנות מאסר. זאת מול עונש משמעותי הרבה יותר שהיה יכול להיגזר עליו במידה והיה מואשם בהריגת נוסעי האוטובוס - 20 שנות מאסר.

סניגורו של הנהג: אגד לא הדריכה

מחקירת המקרה עלה כי גאנם, נהג אגד, סטה ממסלולו במהלך נסיעה שגרתית בכביש עכו-כרמיאל והתנגש בעוצמה במשאית סמיטרלייר שעמדה בשולי הכביש. בן ה-25 מהכפר סג'ור, היה שרוי במצב של הלם לאחר התאונה. הוא אושפז לאחר המקרה במצב קל בבית החולים בנהריה ואחר כך נלקח למעצר.

סניגורו של הנהג, עו"ד באסל פלאח, טען לאחר המקרה כי מרשו הוא נהג חדש, אך ללא כל רקע של עבירות תנועה. לטענתו חברת אגד לא הדריכה כראוי את הנהג, והוא לא הכיר בצורה מספקת את תחנות הקו בכביש בין עכו לכרמיאל.

בין ההרוגים: קצין, חיילת ואיש שב"ס

עו"ד פלאח הוסיף כי אגד הפקירו את בהאג'ת, שלטענתו חזר וביקש שיוסיפו לו מלווה מטעמם. לדבריו הוא ביקש מלווה שיעזור לו להכיר את הדרך, אך למרות הבקשות הוא נענה בשלילה.

במהדורה המרכזית של חדשות 2 פורסם לראשונה כי נהג האוטובוס הוזמן בשבוע התאונה לשיחת נזיפה ואזהרה על ידי מפקחיו, לאחר שלא שמר מרחק מרכב אחר. חלפו רק כמה ימים - ואותו הנהג היה אשם, כך נראה, בתאונה המחרידה בה נהרגו לפחות 5 בני אדם ונפצעו עשרות.

בין חמשת הרוגי התאונה - היו קצין, חיילת ואיש שב"ס: סרן אביב אלדן (26) מכרמיאל, סמל אינה סברדלוב (21) מצפת, רב-כלאי סלאח עבדאללה (42) מהכפר כיסרא שבגליל, שר נידם (62) מצפת וזהר זהבי יצחק (56) מחיפה.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק