ביהמ"ש העליון דחה את ערעור פרלמן; יישאר במעצר

השופט רובינשטיין רומז היום כי יש בסיס לחקירתו של מי שנחשב ל"מחבל היהודי": "ישנן פעולות נוספות המחייבות את המשך המעצר". על החקירה כתב השופט: "שתיקתו מקצרת את החקירה, הרשויות עושות הכל על מנת לקדמה". הערעור של פרלמן נדחה - והוא יישאר במעצר

בית המשפט העליון דחה היום את ערעורו של חיים פרלמן, החשוד ברצח ארבעה פלסטינים, בדרישה לשחררו ממעצר. פרקליטיו של פרלמן, שנעצר בחשד שרצח ארבעה פלסטינים, טענו בערעור כי הופעלה נגדו אלימות קשה בחקירות, אולם לא שכנעו את השופט אליקים רובינשטיין, שהחליט לדחות את הערעור.

"רשויות החקירה עושות כל שניתן לקידום החקירה, וישנן פעולות נוספות המחייבות המשך המעצר", כתב השופט בהחלטתו. "שתיקתו של פרלמן, שהיא זכותו, אינה מקצרת את החקירה הסבוכה". הוא הוסיף כי "לא הוגשה כל תלונה על אופי החקירה...הרשויות החוקרות יודעות את חובתן באשר להתנהגות בחקירה".

שני חשודים נוספים נעצרו

"יש בסיס להמשך החקירה", כתב השופט. "הארכת המעצר הזו - יש לה בסיס בהתחשב בעוצמת החשדות ובפעולות החקירה שצריך לבצע". ביומיים האחרונים נעצרו שני חשודים נוספים בחשד כי היו מעורבים עם פרלמן במעשיו. בסך הכל נעצרו עד כה ארבעה חשודים בפרשת הירצחם של הפלסטינים, בשנים 1998, 1999 ו-2004.

פרלמן עצמו ממשיך להכחיש את החשדות וטוען כי מדובר במעשה נקם של השב"כ נגדו. "במצב הנפשי שהייתי ובכסף שהביאו לי הייתי מודה גם ברצח ארלוזרוב", אמר בראיון בלעדי בחודש שעבר לחדשות 2. "נתנו לי מספיק כסף שהייתי מוכן להודות בכל דבר. מנסים להלביש עליי משהו: רצח או ניסיון לרצח.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עוד בנושא "המחבל היהודי":

נועם פדרמן: "פרלמן קיבל 25,000 ש"ח מהשב"כ"

פעיל ימין נעצר בחשד לרצח 3 פלסטינים

צפו: המחבל היהודי מוסר את גרסתו למצלמות