פליט סודני הורשע בהריגת קשישה בת"א

מחיר האכזריות: שופטי בית-המשפט המחוזי בתל-באביב הרשיעו היום את יעקב אלפדל, פליט סודני השוהה באופן בלתי חוקי בישראל, בהריגתה של אסתר גלילי בת ה-68 בחודש מרץ האחרון ובתקיפתן של שתי נשים נוספות. כל האירועים התרחשו בלילה של שכרות ואלימות. סנגורו: "נערער לעליון"

יש מחיר לאכזריות: יעקב אלפדל, שוהה בלתי חוקי מסודן שהרג באכזריות את אסתר גלילי בת ה-68 ותקף שתי נשים נוספות, הורשע הבוקר בהריגה ובתקיפה וצפוי לבלות עד 20 שנה בכלא. סנגורו של המורשע הודיע כבר בתום הדיון כי יערער לעליון.

אלפדל בן ה-29 הסתנן לישראל מסודן במסע ארוך דרך לוב ומצרים. מאז ועד מעצרו הוא חי בדרום תל אביב ללא עבודה קבועה כשהוא נודד מחבר לחבר ועובד בעבודות מזדמנות. בחודש מרץ האחרון הוא נעצר על ידי שוטרי מחוז תל אביב.

אלפדל הורשע לפי הודאתו בהריגתה של גלילי ובתקיפה של שתי הקשישות הנוספות באותו הלילה. "העובדות המוסכמות הן כי הנאשם גרם למותה לאחר שתקף אותה בידיו והכה אותה פעמיים, בראשה ובצווארה", כתב השופט דוד רוזן בהכרעת הדין. "הנאשם הביא את עצמו ברצון למצב של שכרות ובזה פרץ כל מחסום, פעל באלימות בוטה ואכזרית כלפי נשים שנקלעו לסביבתו", כתה השופט בהחלטתו.

בתה של הנרצחת: "לא בור לי למה זה הריגה ולא רצח"

סנגורו מטעם הסנגוריה הציבורית אמר בסוף המשפט כי ישקול לערער על הכרעת הדין לבית המשפט העליון. "אנחנו יודעים שהמקרה התרחש בהמשך לתקיפתה של גלילי אותו", אמר הסנגור בסוף הדיון. "וודאי שהוא לא רצה במותה, מכיוון שהתקיפה הייתה בידיים ריקות ", הוא הוסיף.

"לא ברור לי למה זה הריגה ולא רצח", אמרה בכעס בקורין גלילי, בתה של הקשישה הנרצחת. "המכות היו במקומות רגישים, וברור שהוא רצה לגרום למותה. המכות החזקות גרמו לה להתמוטטות מיידית", הוסיפה הבת.

"הוא המשיך להטיח את ראשה ואחר כך אף חיטט בכיסה", המשיכה הבת להטיח טענות בסנגורו של הנאשם. "הסנגור מעוות את המציאות, הוא טען לפני ביהמ"ש ההוא חזר לגופת אימי כדי להחיות אותה וזה פשוט מגוחך", הוסיפה בתגובה לטענות הסנגור.

 תזכורת: ליל שכרות ואלימות

המוות האכזרי שהתרחש בחודש מרץ השנה זעזע את המדינה. בשלוש לפנות בוקר באזור התחנה המרכזית הישנה, תקף אלפדל אישה שזהותה לא ידועה. הוא התנפל עליה וחבט בה בפלג גופה העליון ובראשה.

התקיפה הפסיקה רק כשהגיע אדם אחר לעזרתה של המותקפת. 45 דקות אחר כך תקף יעקוב אישה נוספת שגם זהותה אינה ידועה. הוא ניגש אליה וניסה לשדוד את תיקה. אחרי שחבט בה, היא הפילה את התיק ונמלטה מהמקום.

אך בכך לא תמה התקיפה: בסביבות השעה חמש לפנות בוקר, תיעדה מצלמת אבטחההדקה אחרי דקה את צעדיו של יעקוב שהפכו אחר כך לראיה במשפט שמתנהל נגדו. אסתר גלילי שיצאה לקניות נתקלה ביעקוב ברחוב. מסיבה שעדיין אינה ברורה החלה קטטה בין הצעיר הסודני לקשישה בת ה-68, שבסופה נקבע מותה של גלילי בבית החולים.