קרב החרדים על המילקי: הפשרה?

האם זה יהיה הסיבוב האחרון בקרב על המילקי? לפני 4 שנים הגישו נציגים בעדה החרדית תביעה ייצוגית נגד שטראוס. טענתם הייתה שהחברה השתמשה בג'לטין העשוי מעצמות בקר בתוך המילקי. ענקית מוצרי החלב הודתה בעובדות וכעת מנסים הצדדים להגיע לפשרה

הקרב על המילקי (חדשות 2)

כניעה ללחץ החרדי או פיצוי הוגן? חברת שטראוס פרסמה הצעת פשרה לציבור החרדי בהיקף של שמונה מיליון שקלים. הפיצוי הוא בעקבות הימצאות ג'לטין, העשוי מעצמות בקר גרוסות, בתוך מעדני החלב "מילקי" ו"דניאלה".

לפי מקורבים למשא ומתן בין הצדדים, שטראוס תעביר לישיבות ואולפנות שיסוכמו בין הצדדים, מוצרי חלב בשווי של שמונה מיליון שקלים. בנוסף תתרום החברה כחצי מיליון שקלים לטובת מחלקות ילדים בבתי-חולים בפריפריה.

שטראוס: החומר זכה לאישור הרבנות

הפרשה התפוצצה בשנת 2006 כשהוגשה תביעה ייצוגית בסכום אסטרונומי של 12 מיליארד שקלים. שטראוס הואשמה בהטעיה של ציבור הצרכנים הדתיים. החברה כבר הודתה בממצאי התביעה, אך מסרה כי כבר שש שנים שאין ג'לטין ב"מילקי".

מחברת שטראוס נמסר בתגובה: "למרות שחומר הגלם שבו נעשה שימוש היה בדיוק אותו חומר גלם שזכה שנים קודם לכן לאישורי כשרות מהרבנות הראשית, החליטה שטראוס להתפשר בתביעה הייצוגית שהוגשה נגדה".

בינתיים עדיין מתנהלים המגעים בין הצדדים, ועוד לא ברור האם התובעים יקבלו את הצעת הפשרה או ייבחרו להמשיך ולהילחם בתביעה, שיכולה להסב נזק עצום לענקית מוצרי החלב.