חסם את הכביש, איים עם מוט - ולא ייכנס לכלא

נהג בן 20 השתולל בכביש, איים על מתנדב משטרה במוט ברזל וויתר רק כשנשלף עליו אקדח. הכל תועד במצלמה והעונש, שוב, בעסקת טיעון – עבודות שירות בלבד

אמיר שחאדה, בן 20, נהג בתחילת השנה בכביש ראשי בצפון ב"רנו" כחולה, או יותר נכון - שייט על הכביש. הוא השתולל, התעלם כמה מפעמים מפס לבן וכשהבין שהכול מצולם הוא ניסה להסתתר - אבל אחר כך שינה גישה.

שחאדה חסם את הכביש, שלף מוט ברזל וניסה לסגור חשבון עם הצלם. "תדמיין לעצמך ראש של בן אדם עם מוט ברזל כזה של שלושה קילו נוחת עליך", מספר אבי רוסו, הנהג שצילם את שחאדה מתפרע. "אם לא היה את הנשק, לא יודע באיזה מצב הייתי גומר את הסיפור".

אבי רוסו, מתנדב ותיק במשטרה שלף אקדח ויחסי הכוחות השתנו. שחאדה הוריד את המוט, הרים ידיים ואחר כך הוא נעצר בביתו. כל מי שראה את ההתנהגות העבריינית ציפה לעונש מרתיע.

עבודות שירות וקנס בלבד

וגם במקרה הזה פועלת אותה שיטה מקלה. פרקליטות מחוז חיפה, שקיבלה את כל הראיות על מגש של כסף, חתמה על הסדר טיעון. "איך בן אדם כזה עוצר כביש בישראל, יוצא עם לום ביד להכות, עם מוט ברזל, יוצא בסוף עם עונש כזה קל?", תוהה רוסו.

העבירות הקשות נמחקו ואז הצטרף השופט אילן שיף, שהקשיב היטב לטיעונים לעונש. רוסו מספר: "הטענות היו שהאבא חולה, שהוא מפרנס יחיד, שזו פעם ראשונה - כי הוא לא נתפס עד היום".

וזהו העונש: שישה חודשי עבודות שירות, קנס בסך 10,000 שקלים ואפילו לא יום אחד מאחורי הסורגים. "אז גם אני אזכה לעונש קל", אומר רוסו, "גם אני אכניס קודם כדור בראש ואטען אחר כך שגם אני נלחצתי במצב שכזה ולכן התנהגתי כמו שהתנהגתי".

עבודות השירות: מחוץ לבית

אחרי הסדר הטיעון ואחרי העונש הקל, שחאדה מקבל "מתנה" נוספת: לעבודות השירות שלו הוא לא יצטרך לקום מוקדם בבוקר, גם לא לנסוע רחוק, הכול יקרה במועצת הכפר אבו-סנאן, 100 מטרים מהבית.

בפרקליטות הסבירו כי לא היה הסדר לגבי העונש וכי ביקשו מבית המשפט עונש מאסר ממושך, אבל בינתיים אמיר שחאדה, האיש והלום, צוחק אחרון.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק