אמו של אורי חן: "לא מקבלת את החרטה"

למרות שגזר הדין שהוטל היום על מילניק וודגה, שהורשע בהריגתו של החייל אורי חן ז"ל, מוצדק מאוד בעיניה, טוענת היום אמו של חן בראיון לערוץ החדשות כי החרטה לא מקובלת עליה. "הוא הביע חרטה רק בשלב הטיעונים לעונש", היא אומרת ומוסיפה: "ההתמודדות שלי עם האובדן היא ליצור לילדים שלי סביבה בטוחה"

למרות גזר הדין הכבד שהוטל הבוקר על דוקר בנה, מתקשה גילי חן, אימו של אורי ז"ל, לסגור מעגל. "ההתמודדות היומיומית שלי היא להמשיך ולגדל את האחים של אורי, להמשיך לגדל אותם בסביבה בריאה שהם ירגישו בה בטוחים", היא אומרת היום בראיון לערוץ החדשות.

בספטמבר בשנה שעברה דקר למוות וודגה מילניק את החייל אורי חן ז"ל בבית הספר "חביב" בראשון לציון. ויכוח התפתח בין השניים במהלך בילוי של חן עם חבריו בראשל"צ - ובסופו שלף מילניק סכין ודקר אותו למוות. עם זאת, הורשע מילניק בהריגה בלבד ולא ברצח. הבוקר נגזרו עליו 18 שנות מאסר ותשעה חודשים כשהשופט כותב בגזר הדין: "העונש החמור הוטל מתוך מתן משקל לערך של קדושת חיי אדם".

"בגין עבירה של הריגה שבה הוא הואשם מלכתחילה, גזר הדין היה יכול להיות גם עשרים שנה, אבל 18 שנה ותשעה חודשים זה מאוד מתקרב", היא אומרת, "אז אני חושבת שנעשה פה איזשהו צדק. השופט באמת השמיע את דבריו ולקח בחומרה את כל עניין עבירות האלימות שיש בין בני נוער".

את החרטה שהביע מילניק חן מסרבת לקבל. "לכל אורך המשפט הוא לא הביע חרטה", היא טוענת. "הוא הביע חרטה רק בשלב הטיעונים לעונש, כשבמהלך כל המשפט הוא לא דיבר ולא אמר מילה. הוא אפילו הכחיש בהתחלה את המעשים", מוסיפה חן.

"ההתמודדות שלי עם האובדן היא ליצור לילדים שלי סביבה בטוחה", אומרת חן. "זה לא פשוט, כי אני קמה כל בוקר עם תחושות של כאב, אובדן וגעגוע. זה לא נגמר ואני צריכה לאזור את הכוחות להמשיך. אני רוצה שהילדים יהיו מאושרים. זה מה שנותר לי", מסכמת חן.

נמלט מיד לאחר הדקירה

בכתב האישום שהוגש נגדו לפני תשעה חודשים הואשם מילניק בהריגה בלבד ולא ברצח, וכן בשתי עבירות של החזקת סכין - לאחר שהגיע פעמיים לדיון בבית המשפט כשברשותו סכין מוסתרת.

ב-11 בספטמבר 2009 בשעות הלילה, שהתה קבוצת צעירים במתחם בית הספר חביב בראשון לציון, בהם גם אורי חן ז"ל. בסמוך לשעה 02:00 בלילה הגיע הנאשם למתחם בית הספר והצטרף לנוכחים. בשלב מסוים, כך מצויין בכתב האישום, התפתח ויכוח בין מינליק לבין חן. בתגובה שלף מינליק סכין קפיצית שנשא על גופו, בעלת להב באורך 10.5 ס"מ, ודקר את חן דקירה אחת בעומק 7.5 ס"מ בבטן.

מיד לאחר הדקירה נמלט הנאשם מן המקום. כתוצאה מהדקירה איבד חן כמות דם מאסיבית, פונה לקבלת טיפול רפואי וכעבור מספר שעות נפטר מפצעיו.

השופט: יש להחמיר עם עברייני אלימות

בהחלטתו כתב השופט זכריה כספי, כי ישנו אינטרס ציבורי גדול בהחמרת הענישה במקרי אלימות ובהרתעה כנגד עברייני אלימות. "העונש החמור הוטל על הנאשם מתוך מתן משקל לערך של קדושת חיי האדם ואי התעלמות גם מן ההשלכות הקשות של מות אורי חן ז"ל על משפחתו".

בנוסף, תקף השופט במהלך הקראת גזר הדין את הנאשם, שהגיע פעמיים לאולם בית המשפט כשהוא חמוש בסכין. "החלטתי להחמיר את הענישה ולהפעיל את העונשים שהותנו בשל עבירות דומות שביצע בעבר". השופט כספי סיכם: "חוששני שהנאשם עדיין לא הבין את הכרוך בעבירות מסוג זה".

גלית בש, עורכת דינו של מילניק מטעם הסניגוריה הציבורית, אמרה לחדשות 2 באינטרנט: "לאורך כל המשפט טענו שהמנוח היה תחת השפעת סמים ואלכוהול. מרשי היה מאויים לאורך כל האירוע ועל כן הוא דקר אותו רק פעם אחת. לאחר מכן הוא התקשר לחברו וביקש להזמין אמבולנס. יש להתחשב ברקע המשפחתי הקשה ממנו הוא בא, אביו שוהה במאסר כבר שנים רבות, ואנחנו ככל הנראה נערער לעליון".

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק